Ekocentrum s rozhlednou v pražské Troji nebude, město pozemek s investorem vymění za jiný

ČTK ČTK
16. 8. 2016 14:46
Plánované ekocentrum s rozhlednou, které vyvolalo řadu protestů, v pražské Troji nebude. Praha chce pozemek u botanické zahrady s investorem vyměnit za jinou parcelu. Pozemek tak bude nadále sloužit místním obyvatelům k rekreaci, uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek. Proti výstavbě byla radnice Prahy 8, demonstrovali proti ní i obyvatelé.
Plánované ekocentrum.
Plánované ekocentrum. | Foto: United Architect Studio

Praha – Ekoncentrum v pražské Troji nebude. Vedení hlavního města vymění se soukromým investorem pozemek u botanické zahrady. Na pozemku chtěla firma vybudovat rozhlednu s ekocentrem. Novinářům to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Proti stavbě protestovali místní občané a občanská sdružení, nesouhlasí s ní ani radnice Prahy 8. Investorem ekocentra je společnost United Architect Studio.

"Setkal jsem se se zástupci investora, dohodli jsme se, že pozemek směníme za jinou parcelu," řekl Dolínek. Pozemek v sousedství zahrady by tak podle Dolínka měl nadále sloužit obyvatelům Prahy 8 k rekreaci.

Proti výstavbě vydalo nesouhlasné stanovisko vedení radnice Prahy 8. Narušilo by podle něho celistvost zdejších zelených ploch. Demonstraci proti výstavbě uspořádali zhruba v polovině července rovněž místní obyvatelé. Akce se zúčastnila asi stovka lidí.

V areálu měla být kromě centra s rozhlednou klubovna s restaurací a neveřejné parkoviště pro návštěvníky. Podle oznámení záměru zařazeného v systému EIA, kdy se posuzuje vliv stavby na životní prostředí, měla být zastavěná plocha v součtu přes 2300 metrů čtverečních. Navržená klubovna měla být pak dvoupodlažní a vysoká 7,7 metru. Ekocentrum s rozhlednou mělo být rozděleno do devíti pater a vysoké přes 30 metrů.

 

Právě se děje

Další zprávy