Dvě stovky taxikářů vyrazily na další protestní jízdu proti Uberu, míří na Úřad vlády a k magistrátu

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 3. 2018 14:35
Zhruba 200 taxikářů vyjelo po 14. hodině z pražského Strahova na protestní jízdu proti alternativní taxislužbě Uber. Zamíří nejprve k Úřadu vlády, poté budou pokračovat k ministerstvu dopravy. Jízdu zakončí u magistrátu. Pokračují tak v sérii protestních akcí proti nerovným podmínkám pro řidiče služby Uber. Při poslední z nich v pondělí několik desítek minut blokovali magistrálu před Hlavním nádražím. Poslanec a předseda Podvýboru pro dopravu Martin Kolovratník (ANO) vyzval na Twitteru taxikáře, zástupce společnosti Uber a Taxify ke společnému jednání.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 24 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy