Dvě nehody uzavřely Strahovský tunel a sousední tunel Mrázovka. Dva řidiči utrpěli zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 7. 2018 13:41
Motorkář utrpěl zlomeninu klíční kosti, čtyřiačtyřicetiletý řidič nákladního vozu byl ošetřen po záchvatu křečí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Dvě nehody uzavřely v úterý  ráno dva tunely na pražském městském silničním okruhu. Ve Strahovském tunelu na Smíchov zavadil nákladní vůz o ventilaci, v navazujícím tunelu Mrázovka havaroval motocykl. 

Informoval o tom mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Při nehodách utrpěl zranění motorkář i řidič nákladního vozu, uvedla na Twitteru mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Mrázovka byla již nedlouho po nehodě otevřena, zatímco ve Strahovském tunelu byl provoz omezen na tři hodiny.

Obě nehody se staly před 09:00. Provoz v tunelu Mrázovka ve směru k Barrandovskému mostu se podařilo již krátce po nehodě zcela obnovit. Ve Strahovském tunelu trvalo odstraňování následků nehody déle, plně byl provoz obnoven až kolem 12:00.

Muži zranění při nehodách byli oba při vědomí. Devětatřicetiletý motorkář utrpěl zlomeninu klíční kosti, čtyřiačtyřicetiletý řidič nákladního vozu byl ošetřen po záchvatu křečí, uvedla Poštová. "Oba zraněné motoristy z dopoledních dopravních nehod posádky ošetřily, stabilizovaly a transportovaly do Fakultní nemocnice Motol," doplnila.

U obou nehod zasahovali také pražští hasiči. Ve Strahovském tunelu pomáhali s transportem pacienta, vyproštění nebylo potřeba.

Strahovský tunel a sousední tunel Mrázovka jsou součástí městského silničního okruhu. Navazují na tunelový komplex Blanka, kterým denně projede v průměru víc než 75 tisíc aut.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy