Dva mladí Němci v Praze zavraždili a oloupili taxikáře

ČTK ČTK
17. 6. 2013 13:35
Oba podezřelí byli v té době na útěku z německé polepšovny
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Němečtí policisté zadrželi na základě žádosti českých kolegů dva mladé Němce, kteří tento měsíc údajně zavraždili pražského taxikáře.

Mladíci ve věku šestnáct a dvaadvacet let jsou ve vazbě. Zatím není zřejmé, zda budou stíháni v Německu, nebo v Česku. Sdělil to mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Podle policie si dva německy hovořící mladíci vyhlédli večer 8. června v centru Prahy devětatřicetiletého taxikáře. Nechali se odvézt do Výmolové ulice, kde řidiče obzvlášť surovým způsobem zavraždili a následně oloupili.

Oběti sebrali hodinky, mobilní telefon, několik tisíc korun i auto. Nakonec odcestovali vlakem do Německa.

Oba podezřelí byli v té době na útěku z německé polepšovny. O tom, zda budou trestně stíháni v Německu, nebo Česku, se podle mluvčího teprve povede jednání.

"S největší pravděpodobností bude však stíhání vedeno v Německu, jelikož je jedním z podezřelých mladistvý," dodal.

Pokud by byli mladíci vydáni do České republiky, hrozilo by jim v případě prokázání viny až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy