Dozorčí rada dopravního podniku si chce výrazně zvýšit odměny. Zaslouží si to, říká radní Dolínek

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
11. 8. 2016 19:35
Členové dozorčí rady pražského dopravního podniku si nejspíš přijdou na štědré odměny. Předseda rady a náměstek primátorky Petr Dolínek potvrdil, že se částka navýší více než dvojnásobně. Nesou prý velkou zodpovědnost. Hlavní město dopravní podnik dotuje 11 miliardami korun ročně.
Předseda dozorčí rady a náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.
Předseda dozorčí rady a náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP), který hlavní město každoročně dotuje 11 miliardami korun, se rozhodl, že zvýší odměny všem členům své dozorčí rady o více jak sto procent.

Informaci Aktuálně.cz potvrdili předseda dozorčí rady a náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) a člen dozorčí rady DPP a odborář Jiří Obitko, který je v radě jako zástupce zaměstnanců.

"Tato firma má rozpočet notně přes 16 miliard ročně a členové dozorčí rady jsou lidé, kteří plně nesou zodpovědnost za hospodaření této firmy. Proto dozorčí rada navrhuje, aby došlo ke zvýšení odměn," vysvětlil redakci náměstek pro dopravu Petr Dolínek.

Členové dozorčí rady DDP, který je největší městskou firmou v Česku a zaměstnává zhruba 10 tisíc lidí, v současné době berou něco málo přes osm tisíc měsíčně. Nově by měli řadoví členové brát dvacet tisíc, místopředsedové dvacet tři tisíc a předseda dozorčí rady dvacet pět tisíc.

"Je to pro všechny členy rady. Rozlišované to je pouze zákonem, když někdo vykonává funkci radního na magistrátu, tak nepobírá odměnu za členství v radě. Jinak všichni ostatní na odměnu mají nárok," řekl Jiří Obitko. Odměny se tedy netýkají právě například předsedy Dolínka nebo radní Petry Kolínské (v Trojkoalici za zelené).

O zvýšení odměn bude nyní rozhodovat akcionář, tedy pražský magistrát. "Doufám, že to bude co nejdříve," dodává Petr Dolínek, který navýšení odměn odůvodňuje tím, že práce dozorčí rady se změnila a je nyní efektivnější.

"Kolegové připravují zprávy do dozorčí rady, uplatňují nahlížecí práva, což nebývalo úplně běžné. Ta práce není formální, je na pracovní bázi. Proto zvýšení odměn dozorčí rada navrhla, já ho akceptuji a předložím v této podobě akcionářům," uzavřel Dolínek.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Rakety vypálené z Gazy na Izrael zabily dvě ženy

Rakety odpálené z palestinského Pásma Gazy v jihoizraelském Aškelonu zabily dvě ženy, píše agentura Reuters s odvoláním na záchranné služby. Patrně jde o první izraelské oběti přeshraničního násilí, které začalo v pondělí.

Podle webu The Times of Israel raketa v Aškelonu zasáhla rodinný dům. Jednou z obětí je podle izraelských médií 80letá žena.

Izraelské nálety v Gaze si od pondělního večera podle tamního ministerstva zdravotnictví vyžádaly životy 26 Palestinců včetně devíti dětí a ženy.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Mount Everest zdolali po roce první zahraniční horolezci, mezi nimi i bahrajnský princ

Na vrcholu nejvyšší hory světa Mount Everestu stanula v úterý skupina 12 zahraničních horolezců. Stalo se tak poprvé od chvíle, co nepálská vláda horu znovu zpřístupnila poté, co byla oblast loni uzavřena kvůli pandemii nemoci covid-19. Výskyt případů nákazy koronavirem v základním táboře z nedávné doby ale vyvolává obavy. Informovala o tom agentura Reuters.

Celkem vystoupalo na Mount Everest 38 horolezců, z čehož 12 přijelo ze zahraničí. Byl mezi nimi i bahrajnský princ Muhammad Hamad Muhammad Chalífa a dalších devět Bahrajnců, sdělila společnost Seven Summits Trek, která jejich cestu organizovala.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Komora vyškrtla Michala kvůli kauze Homolka ze seznamu advokátů

Česká advokátní komora (ČAK) vyškrtla ze seznamu advokátů Davida Michala z pražské kanceláře MSB Legal (dříve Šachta & Partners). Informovala o tom mluvčí komory Iva Chaloupková. Michal je pravomocně odsouzený za podplacení někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého.

Chaloupková stručně uvedla, že představenstvo ČAK rozhodlo o vyškrtnutí Michala ze seznamu advokátů 10. května. "Mgr. Bc. David Michal byl pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin podplácení. Podle názoru představenstva ČAK, jež je vázáno výrokem rozsudku Vrchního soudu v Praze z ledna letošního roku, jeho trestná činnost ohrožuje důvěru v řádný výkon advokacie tímto advokátem," napsala bez dalších podrobností. Vyškrtnutí ze seznamu znamená, že dotyčný právník nesmí advokacii dále vykonávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy