Dozorčí rada dopravního podniku si chce výrazně zvýšit odměny. Zaslouží si to, říká radní Dolínek

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
11. 8. 2016 19:35
Členové dozorčí rady pražského dopravního podniku si nejspíš přijdou na štědré odměny. Předseda rady a náměstek primátorky Petr Dolínek potvrdil, že se částka navýší více než dvojnásobně. Nesou prý velkou zodpovědnost. Hlavní město dopravní podnik dotuje 11 miliardami korun ročně.
Předseda dozorčí rady a náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.
Předseda dozorčí rady a náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP), který hlavní město každoročně dotuje 11 miliardami korun, se rozhodl, že zvýší odměny všem členům své dozorčí rady o více jak sto procent.

Informaci Aktuálně.cz potvrdili předseda dozorčí rady a náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) a člen dozorčí rady DPP a odborář Jiří Obitko, který je v radě jako zástupce zaměstnanců.

"Tato firma má rozpočet notně přes 16 miliard ročně a členové dozorčí rady jsou lidé, kteří plně nesou zodpovědnost za hospodaření této firmy. Proto dozorčí rada navrhuje, aby došlo ke zvýšení odměn," vysvětlil redakci náměstek pro dopravu Petr Dolínek.

Členové dozorčí rady DDP, který je největší městskou firmou v Česku a zaměstnává zhruba 10 tisíc lidí, v současné době berou něco málo přes osm tisíc měsíčně. Nově by měli řadoví členové brát dvacet tisíc, místopředsedové dvacet tři tisíc a předseda dozorčí rady dvacet pět tisíc.

"Je to pro všechny členy rady. Rozlišované to je pouze zákonem, když někdo vykonává funkci radního na magistrátu, tak nepobírá odměnu za členství v radě. Jinak všichni ostatní na odměnu mají nárok," řekl Jiří Obitko. Odměny se tedy netýkají právě například předsedy Dolínka nebo radní Petry Kolínské (v Trojkoalici za zelené).

O zvýšení odměn bude nyní rozhodovat akcionář, tedy pražský magistrát. "Doufám, že to bude co nejdříve," dodává Petr Dolínek, který navýšení odměn odůvodňuje tím, že práce dozorčí rady se změnila a je nyní efektivnější.

"Kolegové připravují zprávy do dozorčí rady, uplatňují nahlížecí práva, což nebývalo úplně běžné. Ta práce není formální, je na pracovní bázi. Proto zvýšení odměn dozorčí rada navrhla, já ho akceptuji a předložím v této podobě akcionářům," uzavřel Dolínek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy