Do vedení DPP se vrací člověk obviněného exředitele

ČTK ČTK
2. 9. 2015 18:58
Členem představenstva dopravního podniku Prahy se stal Antonín Fedorko, který byl kritizován kvůli podezřelým zakázkám. V souvislosti s nimi je nyní vyšetřován bývalý generální ředitel Dvořák.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Členem představenstva pražského dopravního podniku se stal Antonín Fedorko, který za dob někdejšího generálního ředitele Martina Dvořáka působil v podniku jako bezpečnostní ředitel. Fedorka ve středu jmenovala dozorčí rada podniku. ČTK to řekl zdroj z jednání.

Fedorko a několik dalších vedoucích manažerů dopravní podnik opustili v roce 2012. Následovali tak Dvořáka, o kterého se v souvislosti s podezřelými zakázkami dopravního podniku zajímá policie. Bývalý ředitel čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti se zakázkou pro firmu Cross Point, která prodávala jízdenky v pražské MHD.

Před dopravním podnikem působil Fedorko jako šéf pražské pořádkové policie. Média i veřejnost ho kritizovaly za to, že nezvládá řízení policejních zásahů proti demonstrantům. Sklidil také kritiku tehdejšího předsedy vlády Miloše Zemana za své údajné kontakty se skinheady. Oficiálním důvodem Fedorkova odchodu z vysokého policejního postu byl důchodový věk.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 50 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy