Do vedení DPP se vrací člověk obviněného exředitele

ČTK ČTK
2. 9. 2015 18:58
Členem představenstva dopravního podniku Prahy se stal Antonín Fedorko, který byl kritizován kvůli podezřelým zakázkám. V souvislosti s nimi je nyní vyšetřován bývalý generální ředitel Dvořák.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Členem představenstva pražského dopravního podniku se stal Antonín Fedorko, který za dob někdejšího generálního ředitele Martina Dvořáka působil v podniku jako bezpečnostní ředitel. Fedorka ve středu jmenovala dozorčí rada podniku. ČTK to řekl zdroj z jednání.

Fedorko a několik dalších vedoucích manažerů dopravní podnik opustili v roce 2012. Následovali tak Dvořáka, o kterého se v souvislosti s podezřelými zakázkami dopravního podniku zajímá policie. Bývalý ředitel čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti se zakázkou pro firmu Cross Point, která prodávala jízdenky v pražské MHD.

Před dopravním podnikem působil Fedorko jako šéf pražské pořádkové policie. Média i veřejnost ho kritizovaly za to, že nezvládá řízení policejních zásahů proti demonstrantům. Sklidil také kritiku tehdejšího předsedy vlády Miloše Zemana za své údajné kontakty se skinheady. Oficiálním důvodem Fedorkova odchodu z vysokého policejního postu byl důchodový věk.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy