reklama
 
 

Do vedení DPP se vrací člověk obviněného exředitele

2. 9. 2015 18:58
Členem představenstva dopravního podniku Prahy se stal Antonín Fedorko, který byl kritizován kvůli podezřelým zakázkám. V souvislosti s nimi je nyní vyšetřován bývalý generální ředitel Dvořák.

Praha - Členem představenstva pražského dopravního podniku se stal Antonín Fedorko, který za dob někdejšího generálního ředitele Martina Dvořáka působil v podniku jako bezpečnostní ředitel. Fedorka ve středu jmenovala dozorčí rada podniku. ČTK to řekl zdroj z jednání.

Fedorko a několik dalších vedoucích manažerů dopravní podnik opustili v roce 2012. Následovali tak Dvořáka, o kterého se v souvislosti s podezřelými zakázkami dopravního podniku zajímá policie. Bývalý ředitel čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti se zakázkou pro firmu Cross Point, která prodávala jízdenky v pražské MHD.

Před dopravním podnikem působil Fedorko jako šéf pražské pořádkové policie. Média i veřejnost ho kritizovaly za to, že nezvládá řízení policejních zásahů proti demonstrantům. Sklidil také kritiku tehdejšího předsedy vlády Miloše Zemana za své údajné kontakty se skinheady. Oficiálním důvodem Fedorkova odchodu z vysokého policejního postu byl důchodový věk.

autor: ČTK | 2. 9. 2015 18:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama