Do Suchdola tramvají, shodly se magistrát a Praha 6

ČTK ČTK
21. 7. 2015 19:00
Náměstek primátorky Petr Dolínek také podpořil požadavek Prahy 6 na zahloubení železnice z centra na letiště.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Pražský magistrát a městská část Praha 6 se shodly na potřebnosti vybudování tramvajové trasy do Suchdola. Bude tak pokračovat projektová příprava investice.

Ohledně tramvajové trasy do Suchdola zadaly v roce 2013 společnosti Metrostav Development, Q-servis a Stavomontáže studii, řešící mimo jiné umístění trasy a zastávek. Z materiálu vyplynulo, že délka úseku se sedmi zastávkami by činila 4,48 kilometrů.

Zahloubení podporujeme

Náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) podporuje také požadavek městské části na zahloubení železnice vedoucí na ruzyňské letiště. Informoval o tom Dolínek po jednání s vedením Prahy 6.

Vedení městské části požaduje, aby železnice spojující centrum Prahy s letištěm byla zahloubená. Podle ministerstva dopravy to ale bude o 3,5 miliardy dražší.

"V případě, že by stát nebyl ochoten tuto variantu financovat, jsem připraven prosazovat, aby finančně přispělo hlavní město," uvedl Dolínek.

Co přinese otevření Blanky

Městská část také upozornila na úskalí otevření tunelu Blanka. "Obáváme se dopadů po spuštění Blanky zejména v oblasti Podbaby, ulice Jugoslávských partyzánů, ale rovněž Patočkovy ulice a okolí. Přivítali bychom například rozšíření Karlovarské," uvedl starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Praha 6 požaduje měření emisí u vjezdů do tunelu a takzvaný tichý asfalt na Patočkově ulici.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Opozice chce kvůli Bečvě vyšetřovací komisi. Je to politická kauza, tvrdí Hamáček

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že podle jeho názoru se z vyšetřování kolem Bečvy stává politická kauza.

Zdroj: ČTK
Další zprávy