Divoká honička Prahou: Zloděj zranil tři policisty

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 11. 2013 17:32
Muže v kradeném autě pronásledovalo šest policejních vozů, prostřelili mu pneumatiku.
Foto: Policie ČR

Praha - Šest policejních vozů ve středu odpoledne pronásledovalo v pražských ulicích vůz Citroën Picasso, který neznámý zloděj ukradl v úterý v Milovicích.

Řidič ujížděl s vozem i přesto, že policisté při honičce prostřelili jednu z jeho zadních pneumatik. Osádka vozu skončila v rukou policistů, z nichž tři byli při incidentu lehce zraněni, řekla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Policisté ukradený vůz zastavili po poledni v centru Prahy. "Během kontroly ale řidič sešlápl plyn a začal policistům ujíždět," uvedla mluvčí. Při tom najel na jednoho z kontrolujících policistů a zranil ho

Podle Rösslerové jel řidič nebezpečně a agresivně a ve Valčíkově ulici málem srazil chodce. Na jedné křižovatce pak pronásledovaný vůz zastavil a údajně najel na policistu, který ho chtěl zastavit. Muž byl lehce zraněn na noze, upřesnila mluvčí.

Další policista si poranil kotník při zatýkání řidiče a jeho spolujezdce, kteří z vozu utekli v Třeboradické ulici v Kobylisích.

Policisté poté provedli u zadrženého řidiče dechovou zkoušku, která sice byla negativní, ale následný test na drogy už prokázal, že byl motorista pod vlivem návykových látek. Dvojice skončila na nejbližší policejní služebně.

"Vzhledem k tomu, že případ je teprve na počátku, je prozatím brzy na stanovení právní kvalifikace," uvedla policejní mluvčí. "Událostí se zabývají i policisté z oddělení vnitřní kontroly, kteří musí vyhodnotit oprávněnost použití donucovacích prostředků," doplnila

 

Právě se děje

před 22 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokan. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy