Divoká honička Prahou: Zloděj zranil tři policisty

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 11. 2013 17:32
Muže v kradeném autě pronásledovalo šest policejních vozů, prostřelili mu pneumatiku.
Foto: Policie ČR

Praha - Šest policejních vozů ve středu odpoledne pronásledovalo v pražských ulicích vůz Citroën Picasso, který neznámý zloděj ukradl v úterý v Milovicích.

Řidič ujížděl s vozem i přesto, že policisté při honičce prostřelili jednu z jeho zadních pneumatik. Osádka vozu skončila v rukou policistů, z nichž tři byli při incidentu lehce zraněni, řekla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Policisté ukradený vůz zastavili po poledni v centru Prahy. "Během kontroly ale řidič sešlápl plyn a začal policistům ujíždět," uvedla mluvčí. Při tom najel na jednoho z kontrolujících policistů a zranil ho

Podle Rösslerové jel řidič nebezpečně a agresivně a ve Valčíkově ulici málem srazil chodce. Na jedné křižovatce pak pronásledovaný vůz zastavil a údajně najel na policistu, který ho chtěl zastavit. Muž byl lehce zraněn na noze, upřesnila mluvčí.

Další policista si poranil kotník při zatýkání řidiče a jeho spolujezdce, kteří z vozu utekli v Třeboradické ulici v Kobylisích.

Policisté poté provedli u zadrženého řidiče dechovou zkoušku, která sice byla negativní, ale následný test na drogy už prokázal, že byl motorista pod vlivem návykových látek. Dvojice skončila na nejbližší policejní služebně.

"Vzhledem k tomu, že případ je teprve na počátku, je prozatím brzy na stanovení právní kvalifikace," uvedla policejní mluvčí. "Událostí se zabývají i policisté z oddělení vnitřní kontroly, kteří musí vyhodnotit oprávněnost použití donucovacích prostředků," doplnila

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy