Divoká honička Prahou: Zloděj zranil tři policisty

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 11. 2013 17:32
Muže v kradeném autě pronásledovalo šest policejních vozů, prostřelili mu pneumatiku.
Foto: Policie ČR

Praha - Šest policejních vozů ve středu odpoledne pronásledovalo v pražských ulicích vůz Citroën Picasso, který neznámý zloděj ukradl v úterý v Milovicích.

Řidič ujížděl s vozem i přesto, že policisté při honičce prostřelili jednu z jeho zadních pneumatik. Osádka vozu skončila v rukou policistů, z nichž tři byli při incidentu lehce zraněni, řekla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Policisté ukradený vůz zastavili po poledni v centru Prahy. "Během kontroly ale řidič sešlápl plyn a začal policistům ujíždět," uvedla mluvčí. Při tom najel na jednoho z kontrolujících policistů a zranil ho

Podle Rösslerové jel řidič nebezpečně a agresivně a ve Valčíkově ulici málem srazil chodce. Na jedné křižovatce pak pronásledovaný vůz zastavil a údajně najel na policistu, který ho chtěl zastavit. Muž byl lehce zraněn na noze, upřesnila mluvčí.

Další policista si poranil kotník při zatýkání řidiče a jeho spolujezdce, kteří z vozu utekli v Třeboradické ulici v Kobylisích.

Policisté poté provedli u zadrženého řidiče dechovou zkoušku, která sice byla negativní, ale následný test na drogy už prokázal, že byl motorista pod vlivem návykových látek. Dvojice skončila na nejbližší policejní služebně.

"Vzhledem k tomu, že případ je teprve na počátku, je prozatím brzy na stanovení právní kvalifikace," uvedla policejní mluvčí. "Událostí se zabývají i policisté z oddělení vnitřní kontroly, kteří musí vyhodnotit oprávněnost použití donucovacích prostředků," doplnila

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy