reklama
 
 

Děti ve školce hlídala opilá učitelka, nadýchala 3,5 promile

13. 2. 2015 15:27
Sedmapadesátileté ženě, která měla na starosti pětileté děti, nyní hrozí až tříleté vězení a zákaz činnosti.

Praha - Děti v pražské mateřské školce hlídala ve čtvrtek dopoledne opilá učitelka. Policisté u ní při dechové zkoušce naměřili skoro 3,5 promile alkoholu.

Sedmapadesátileté ženě, která měla na starosti pětileté děti, nyní hrozí až tříleté vězení a zákaz činnosti, uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. O jakou školku se jednalo či v jaké městské části se případ stal, nechtěla uvést.

Na policisty se obrátila ředitelka mateřské školy po zjištění, že jedna z jejích podřízených je zjevně pod vlivem alkoholu. Když policisté podle výsledků dechové zkoušky zjistili, že je učitelka silně opilá, zadrželi ji a převezli na policejní služebnu a následně do policejní cely.

"Poté, co sedmapadesátiletá učitelka vystřízlivěla, ji kriminalisté vyslechli a vzápětí sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě odsouzení hrozí až tři roky za mřížemi a zákaz činnosti," uvedla Martínková. Žena byla poté propuštěna na svobodu, dodala.

Podobný případ vyšetřovali loni v dubnu policisté na Třebíčsku, kde učitelce mateřské školy naměřili při dechové zkoušce téměř tři promile alkoholu. V roce 2012 přistihli opilou učitelku školky v Přerově, o rok dříve vychovatelku v družině jedné z pardubických základních škol.

autor: ČTK | 13. 2. 2015 15:27

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama