Děti ve školce hlídala opilá učitelka, nadýchala 3,5 promile

ČTK ČTK
13. 2. 2015 15:27
Sedmapadesátileté ženě, která měla na starosti pětileté děti, nyní hrozí až tříleté vězení a zákaz činnosti.
Školka (ilustrační foto)
Školka (ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Děti v pražské mateřské školce hlídala ve čtvrtek dopoledne opilá učitelka. Policisté u ní při dechové zkoušce naměřili skoro 3,5 promile alkoholu.

Sedmapadesátileté ženě, která měla na starosti pětileté děti, nyní hrozí až tříleté vězení a zákaz činnosti, uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. O jakou školku se jednalo či v jaké městské části se případ stal, nechtěla uvést.

Na policisty se obrátila ředitelka mateřské školy po zjištění, že jedna z jejích podřízených je zjevně pod vlivem alkoholu. Když policisté podle výsledků dechové zkoušky zjistili, že je učitelka silně opilá, zadrželi ji a převezli na policejní služebnu a následně do policejní cely.

"Poté, co sedmapadesátiletá učitelka vystřízlivěla, ji kriminalisté vyslechli a vzápětí sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě odsouzení hrozí až tři roky za mřížemi a zákaz činnosti," uvedla Martínková. Žena byla poté propuštěna na svobodu, dodala.

Podobný případ vyšetřovali loni v dubnu policisté na Třebíčsku, kde učitelce mateřské školy naměřili při dechové zkoušce téměř tři promile alkoholu. V roce 2012 přistihli opilou učitelku školky v Přerově, o rok dříve vychovatelku v družině jedné z pardubických základních škol.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Další zprávy