Děti 'slaví' vysvědčení. Praha má již 5 otrav alkoholem

Domácí Domácí
30. 6. 2011 18:09
Jedná se o statistiku k 16:30, záchranáři očekávají další případy
Školy se zavřely, mládež slaví
Školy se zavřely, mládež slaví | Foto: Jiří Máslo

Praha  - Ke konci školního roku se tradičně váže statistika intoxikované mládeže, která oslavy začátku prázdnin zpestřuje alkoholem nebo omamnými látkami. Ani čtvrteční den není výjimkou.

Do 16:30 hod. byli pražští záchranáři přivoláni k pěti takovým případům. Čtyři mladíci a jedna dívka ve věku 14-16let byli s otravou organismu převezeni do pražských nemocnic.

Kromě nadměrné konzumace alkoholu byla v jednou případě příčinou zdravotních komplikací marihuana.  

"Alkohol je pro mladý organismus velmi nebezpečný. V důsledku otravy, zástavy dechu, vdechnutí zvratků nebo následného pádu s vážným úrazem hlavy může dojít i k úmrtí," varují pražští záchranáři na svých stránkách.

Vloni evidovala pražská záchranka celkem 18 případů intoxikace mladistvých, v roce 2009 a 2008 pak shodně po 12 případech. "Vzhledem k těmto počtům se dá předpokládat, že současný počet není konečný," dodávají záchranáři hlavního města.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy