Děsivá smrt v Praze. Muže slisovali se starým papírem

Domácí Domácí
8. 10. 2013 16:12
Otřesení zaměstnanci skládky v Ďáblicích přivolali policisty k neobvyklému nálezu
Skládka v pražských Ďáblicích, kde k tragické události došlo.
Skládka v pražských Ďáblicích, kde k tragické události došlo. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Otřesení zaměstnanci skládky přivolali policisty k neobvyklému nálezu. Společně s odpadem byl totiž slisován i mladý muž.

"Včera deset minut po půl desáté dopoledne přijal operátor tísňové linky volání od zaměstnance skládky v Ďáblicích, že v jedné z hal nalezli mrtvého muže slisovaného společně s odpadem," informovala mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Případ je stále v šetření, nicméně se zdá nejpravděpodobnější, že se nešťastník právě nacházel v kontejneru na tříděný odpad, když nákladní auto sváželo starý papír  a vyprazdňovalo i tuto popelnici.

"Na skládku přijeli i kriminalisté výjezdové skupiny, kteří ohledali slisované tělo a v současné chvíli zjišťují, jak se pětatřicetiletý muž do lisu na papír dostal. Přesnou příčinu úmrtí objasní až provedená pitva, nicméně přivolaný lékař vyloučil cizí zavinění na smrti muže," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Modul čínské sondy dokončil sběr hornin na Měsíci, o den předstihl plán

Modul čínské sondy Čchang-e 5 úspěšně odebral vzorky hornin z Měsíce a svůj úkol tak dokončil o den dříve, než se plánovalo. Nasbíraný materiál byl podle sdělení čínského vesmírného programu už bezpečně uložen do druhého modulu, který ho vynese na oběžnou dráhu kolem Měsíce. Agentury Reuters a AP a připomněly, že jde o první podobnou misi od 70. let.

Cílem projektu je získat pomocí vrtného zařízení a robotické paže z hloubky až dvou metrů kolem dvou kilogramů hornin a dalšího materiálu a dostat je na Zemi. Modul s vrtným zařízením svou práci dokončil za 19 hodin.

Realizace ambiciózního záměru je technicky náročná. Dva moduly sondy přistály v oblasti Oceanus Procellarum (Oceán bouří) na přivrácené straně Měsíce a dva zůstaly na oběžné dráze. Vzorky odebrané jedním z aparátů z lunárního povrchu nyní vynese druhý modul, který se pak spojí s "čekajícím" servisním modulem. Z něj se materiál po vynesení na oběžnou dráhu kolem Měsíce přesune do návratového modulu, jenž zamíří k Zemi.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Antimonopolní úřad znovu posoudí tendr na informační systém ministerstva práce

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat výběrovým řízením na informační systém pro výplatu sociálních dávek, který vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Předseda úřadu původní rozhodnutí zrušil, vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.

Pod rozhodnutím je podepsaný ještě bývalý předseda úřadu Petr Rafaj, který ve funkci skončil v pondělí. Úřad rozhodnutí zveřejnil až dnes, poté co nabylo právní moci. Nový systém měl být v provozu od začátku roku 2021, kdy vyprší už dvakrát prodlužovaná smlouva s dosavadní společností OK System. Ministerstvo na začátku října informovalo, že je připraveno případně smlouvu znovu prodloužit.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze Setadiesel

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze litvínovské firmy Setadiesel. Potrestal 15 mužů nepodmíněnými a podmíněnými tresty. Škoda je vyčíslena na 351 milionů korun. Ústecký krajský soud vynesl ve čtvrtek rozsudek v Litoměřicích.

Soud uložil čtyřem mužům nepodmíněné tresty ve výši pěti let, jednomu uložil souhrnný tříletý nepodmíněný trest, ostatní dostali tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Všem soud uložil také peněžité tresty v rozmezí od 200 000 do milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy