Dánské prázdniny v Praze: Město přežilo bez újmy

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
20. 2. 2014 14:25
Policie shrnula návštěvu dánských studentů, pochvaluji se spolupráci s kolegy ze zahraničí.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Návštěva dánských studentů v Praze proběhla bez větších komplikací. S oznámením přišel ve čtvrtek ředitel pražského krajského ředitelství policie Martin Vondrášek.

Bezpečnostně preventivní akce, na kterou se pražská policie připravovala ve spolupráci s dánským velvyslanectvím a magistrátem hlavního města od začátku února, tak splnila svůj účel - zabránit tomu, aby se opakovaly výtržnosti Dánů z loňského roku.

Na dodržování pořádku dohlíželi kromě státních a městských policistů také čtyři příslušníci dánské policie. Vondrášek si spolupráci s kolegy se zahraničí pochvaloval: "Spolupráce splnila nadmíru naše očekávání a také dánští studenti jej respektovali," uvedl. 

Podobně se vyjádřil také dánský velvyslanec v Česku, Christian Hope, který poznamenal, že přítomnost dánských policistů v barech a klubech napomohla klidnému průběhu kontrol mladistvých.

Dvanáct kontrol odhalilo přes dvě stovky opilých mladistvých

Policisté provedli v uplynulých dnech celkem dvanáct preventivních kontrol v restauracích v centru města.

Týmy po třiceti policistech během nich vypátraly přes dvě stovky opilých mladistvých. Sedm z nich odvezli na záchytku, zbytek předali agenturám, které zájezd do Prahy pořádaly.

Minulý týden pražští policisté řešili také krádež dvou mobilů. Devatenáctiletou dívku a chlapce údajně okradli jejich krajané. Policisté chytili dvojici zlodějů o hodinu později, proti jednomu z nich zahájili trestní řízení.

V noci na pondělí hořelo v hotelu na Revoluční ulici, příčinou požáru pokoje, ve které byli ubytovaní tři dánští studenti, byl zřejmě nedopalek cigarety. Během požáru nebyl nikdo zraněn. Policisté odhadli škodu na jeden milion korun a nehodu dále vyšetřují.

Tutéž noc vyjížděli k otužilým Dánům, kteří přeskočili Most legií a plavali ve Vltavě až ke Střeleckému ostrovu. Recese se obešla bez sankce. Jeden ze studentů však byl odveden ke kontrole na policejní stanici, neboť u sebe neměl doklady. Po ověření totožnosti byl propuštěn.

Kromě výše uvedených událostí a několika kapesních krádeží, kterých se na mladých dánských turistech dopustili místní zloději, se však nic závažnějšího neudálo.

Dánové si tak napravili reputaci z loňského roku, kdy po jejich dvoutýdenním pobytu v metropoli zůstala spoušť v hotelích na Vladivostocké a Milevské ulici. Policie tehdy vyjížděla také k několika pouličním potyčkám.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy