Dálnici D1 u Průhonic uzavřely dvě hromadné nehody

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 3. 2014 16:50
Na místě přistává vrtulník záchranné služby. Tvoří se několikakilometrové kolony.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Dálnici D1 uzavřely kolem 13:15 nedaleko Prahy dvě hromadné nehody.

Nejprve se ve směru na Prahu před sjezdem na Průhonice srazila tři auta a o několik minut později dalších sedm aut, řekla krajská policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.

Na místě musel přistát vrtulník, protože jeden z řidičů byl těžce zraněn. Několik dalších motoristů utrpělo lehká zranění. Policisté sice auta úsekem postupně pouští, ale vytvořila se několikakilometrová kolona a místo bylo kolem 16:00 stále jen obtížně průjezdné.

Jako první se srazilo nákladní auto s dodávkou na 6,5kilometru D1 a do vozů narazilo ještě osobní auto. "Řidič dodávky byl těžce zraněn a jeho spolujezdec lehce," řekla Zatloukalová.

Krátce poté se na sedmém kilometru dálnice srazila tři nákladní a čtyři osobní auta. Druhá srážka si už naštěstí vyžádala pouze tři lehká zranění.

"Policisté na místě řídí dopravu, ale úsek je stále jen velmi těžko průjezdný. Proto doporučujeme řidičům, aby místo, pokud mohou, raději objížděli," uvedla pozdě odpoledne policejní mluvčí.

Situaci na D1 u Prahy komplikují ještě další nehody, které následovaly po dvou zmíněných hromadných srážkách. Na druhém kilometru ve směru na Brno prudce zabrzdila řidička osobního vozu před kamionem.

Nákladní vůz už nestihl dobrzdit, řidička osobního auta se při nehodě lehce zranila. Nehoda dvou osobních aut zkomplikovala provoz na sjezdu na Modletice.

Podle policejní mluvčí situaci na dálnici ztěžovali také řidiči desítek aut, včetně profesionálů za volanty kamionů, kteří začali v koloně couvat.

"Policisté zadokumentovali zhruba 50 takových motoristů, kterým za hrubé porušení předpisů hrozí sankce ve výši až 10 tisíc korun a sedmi bodů nebo zákaz řízení až na jeden rok," dodala Zatloukalová.

 

Právě se děje

Další zprávy