Lupiči hodinek za miliony bydleli týdny v Praze 5. Na zločin se pečlivě připravovali

ČTK ČTK
7. 11. 2016 13:29
Dvojice cizinců, která přepadla luxusní butik v Pařížské ulici v Praze, pobývala v metropoli už týdny před tím. Podle policistů muži bydleli v hotelu nebo penzionu na Praze 5. Dvojice mužů přepadla hodinářství 31. října a ukradla zboží za miliony korun.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha – Lupiči hodinek za miliony korun zřejmě pobývali týdny před činem v některém z hotelů či penzionů v Praze 5. Dva ozbrojení muži z ciziny přepadli luxusní hodinářství v centru Prahy 31. října, ale již asi od poloviny října se pohybovali po Praze 5. Policisté proto prosí tamní obyvatele a hoteliéry o jakékoli informace o podezřelých, vyzvala na webu mluvčí policie Andrea Zoulová.

Lupiči policii stále unikají. "Kriminalisté se v současné době snaží zmapovat pohyb obou pachatelů před samotnou loupeží. Vyšetřovatelé v této souvislosti žádají občany a provozovatele hotelů, penzionů a jiných ubytovacích zařízení v Praze 5 o případné svědectví k výskytu obou pachatelů, zachycených na záběrech z kamerového systému," oznámila mluvčí. S informacemi se mohou lidé obrátit na policii přes tísňovou linku 158.

Dvojice mužů přepadla hodinářství v Pařížské ulici, známé řadou obchodů nejdražších světových značek, minulý týden v pondělí před polednem. Při loupeži, na niž se podle kriminalistů cizinci pečlivě připravovali, nebyl nikdo zraněn. Pachatelé si odnesli zboží za miliony korun. Z místa činu lupiči ujeli na černém motocyklu Suzuki, který vzápětí odstavili v ulici U Železné lávky, a podle policie se pohybovali také v modrostříbrném autě značky Smart. Motorku i vůz už policisté vypátrali.

Oba hledaní podezřelí jsou ve věku asi 30 let, zhruba 185 až 190 centimetrů vysocí, štíhlí a s kratšími vousy. Podle kamerových záznamů byli oba při vstupu do obchodu oblečeni do tmavých společenských obleků, jeden z nich měl ale ušanku a tmavé brýle a druhý klobouk.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy