Lupiči hodinek za miliony bydleli týdny v Praze 5. Na zločin se pečlivě připravovali

ČTK ČTK
7. 11. 2016 13:29
Dvojice cizinců, která přepadla luxusní butik v Pařížské ulici v Praze, pobývala v metropoli už týdny před tím. Podle policistů muži bydleli v hotelu nebo penzionu na Praze 5. Dvojice mužů přepadla hodinářství 31. října a ukradla zboží za miliony korun.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha – Lupiči hodinek za miliony korun zřejmě pobývali týdny před činem v některém z hotelů či penzionů v Praze 5. Dva ozbrojení muži z ciziny přepadli luxusní hodinářství v centru Prahy 31. října, ale již asi od poloviny října se pohybovali po Praze 5. Policisté proto prosí tamní obyvatele a hoteliéry o jakékoli informace o podezřelých, vyzvala na webu mluvčí policie Andrea Zoulová.

Lupiči policii stále unikají. "Kriminalisté se v současné době snaží zmapovat pohyb obou pachatelů před samotnou loupeží. Vyšetřovatelé v této souvislosti žádají občany a provozovatele hotelů, penzionů a jiných ubytovacích zařízení v Praze 5 o případné svědectví k výskytu obou pachatelů, zachycených na záběrech z kamerového systému," oznámila mluvčí. S informacemi se mohou lidé obrátit na policii přes tísňovou linku 158.

Dvojice mužů přepadla hodinářství v Pařížské ulici, známé řadou obchodů nejdražších světových značek, minulý týden v pondělí před polednem. Při loupeži, na niž se podle kriminalistů cizinci pečlivě připravovali, nebyl nikdo zraněn. Pachatelé si odnesli zboží za miliony korun. Z místa činu lupiči ujeli na černém motocyklu Suzuki, který vzápětí odstavili v ulici U Železné lávky, a podle policie se pohybovali také v modrostříbrném autě značky Smart. Motorku i vůz už policisté vypátrali.

Oba hledaní podezřelí jsou ve věku asi 30 let, zhruba 185 až 190 centimetrů vysocí, štíhlí a s kratšími vousy. Podle kamerových záznamů byli oba při vstupu do obchodu oblečeni do tmavých společenských obleků, jeden z nich měl ale ušanku a tmavé brýle a druhý klobouk.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy