Čím se jezdilo před zdražením. Historie MHD obrazem

Čím se jezdilo před zdražením. Historie MHD obrazem
Takhle se po Praze jezdilo ještě za Rakouska-Uherska
Dáte si okružní jídu?
Tramvaj z konce 19. století
Tramvaj na okružní jízdu
Foto: Pavel Baroch
Pavel Baroch
13. 5. 2011 17:45

Pražská koalice ODS a ČSSD oznámila, že od července zdraží jednorázové lístky na tramvaj, metro a autobus o 6 korun. Chce tím zalepit finanční díru, která vznikne tím, že děti do 15 let a důchodci nad 65 let budou mít jízdné po Praze zdarma.

Podívejte se, čím se po hlavním městě jezdilo před zdražováním, projděte se historií pražské hromadné dopravy, jak ji představuje muzeum MHD.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy