Čím se jezdilo před zdražením. Historie MHD obrazem

Čím se jezdilo před zdražením. Historie MHD obrazem
Takhle se po Praze jezdilo ještě za Rakouska-Uherska
Dáte si okružní jídu?
Tramvaj z konce 19. století
Tramvaj na okružní jízdu
Foto: Pavel Baroch
Pavel Baroch
13. 5. 2011 17:45

Pražská koalice ODS a ČSSD oznámila, že od července zdraží jednorázové lístky na tramvaj, metro a autobus o 6 korun. Chce tím zalepit finanční díru, která vznikne tím, že děti do 15 let a důchodci nad 65 let budou mít jízdné po Praze zdarma.

Podívejte se, čím se po hlavním městě jezdilo před zdražováním, projděte se historií pražské hromadné dopravy, jak ji představuje muzeum MHD.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy