reklama
 
 

Chcete do politiky? Stačí vyplnit dotazník a mít štěstí

5. 8. 2014 12:26
Pražská politická strana Domov se rozhodla sestavit kandidátku z vylosovaných zájemců.

Praha - Chcete se ucházet o křeslo primátora Prahy nebo zastupitele ve vaší městské části a nevíte jak na to? Pražská politická strana Domov přišla s netradičním nápadem, jak sestavit svoji kandidátku do komunálních voleb. Zástupce vylosuje z přihlášených zájemců.

O politické angažmá projevilo na webu strany zájem už 800 lidí. Podle předsedy strany Davida Štěpána za plánem stojí zoufalství nad současnou pražskou politickou scénou a pak také chuť vrátit se ke kořenům demokracie. Los má při sestavování kandidátky vyloučit manipulaci ze strany lobbistů a kmotrů.

"Pokud chceme opravdu nezávislou kandidátku, tak musíme do procesu pustit náhodu," řekl Aktuálně.cz Štěpán. Toho, že kandidáti nejsou ověření, se prý nebojí. Starosti mu nedělá ani to, že by se k nim stahovali různí přeběhlíci nebo šíbři.

"Recyklovaných politiků je spoustu, ale ti určitě nebudou volit tuto nejistou cestu, kdy o všem rozhodne losování. Vím to, protože s několika takovými jsem jednal a vždy chtěli vědět, zda by se nedalo nějak zařídit, aby byli na předních místech," vysvětlil Štěpán.

Strany, které chtějí kandidovat v podzimních komunálních volbách, musejí kandidátky odevzdat do úterní 16. hodiny. Domov bude kandidáty veřejně losovat až ve středu v bývalé budově Elektrických podniků. Je tedy pravděpodobné, že jména, která strana v úterý odevzdá, na listině nezůstanou. Až do 23. srpna je totiž možné podobu kandidátek měnit.

autoři: Markéta Šrajbrová, Lucie Stuchlíková | 5. 8. 2014 12:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama