Cestou z baru zapálil bezdomovce spícího na lavičce

Kateřina Vítková Kateřina Vítková
6. 9. 2011 16:51
Policie obvinila sedmatřicetiletého muže z těžkého ublížení na zdraví
Kriminalistům ve vyšetřování pomohla i rekonstrukce celé události
Kriminalistům ve vyšetřování pomohla i rekonstrukce celé události | Foto: Archiv Policie ČR

Praha - Kriminalisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví sedmatřicetiletého muže, který zapálil v dubnu v Praze u zastávky Vysočanská muže spícího na lavičce.

Hořícího muže zachránila hlídka, která jela kolem. Z incidentu si nakonec odnesl popáleniny II. a III. stupně.

Muž odcházel 16. dubna v půl třetí ráno z baru v Praze 9, když si všiml jiného muže, který spal na lavičce. To ho prý rozčílilo a chtěl ho probudit.

"Když však spící muž na jeho podněty nereagoval, zapálil mu tašky, kterými měl podepřenou hlavu a odešel na druhou stranu silnice, aby si celou událost natočil na mobilní telefon," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová. Video chtěl prodat do bulvárních médií za desetitisíce korun.

"Jelikož se uvnitř nacházely zapalovače, plynové plniče a různý hořlavý materiál, tašky explodovaly a požár zachvátil spícího muže," sdělila mluvčí. Hořící muž se ze sebe snažil strhat oblečení, zachránila ho až hlídka, která projížděla kolem.

Podle policie byl obviněný muž, který je právě ve výkonu trestu za majetkovou trestnou činnost, v minulosti už desetkrát soudně trestaný. Za těžké ublížení na zdraví mu hrozí až deset let. "Nelze však vyloučit, že státní zástupce ještě změní právní kvalifikaci na pokus vraždy," informovala Rösslerová.

Policisté také zjistili, že v roce 2007 se muž dožadoval peněz od pojišťovny poté, co sám úmyslně zapálil vlastní dům. Za pojistný podvod mu navíc hrozí osm let odnětí svobody.

 

Právě se děje

Další zprávy