Černý pasažér se nechtěl smířit s pokutou, na revizory vytáhl nůž, plynovou pistoli a lopatu

ČTK ČTK
18. 1. 2016 17:12
Policisté v Praze zadrželi v sobotu černého pasažéra, který ohrožoval revizory. Nejprve na revizory vytáhl nůž, ale ten mu vypadl z rukou. Pokutu revizorům podepsal a vyrazil domů. Tam se ozbrojil plynovou pistolí a vyrazil na konečnou, aby získal zápis o kontrole. Na revizory chtěl vystřelit, ale zbraň mu selhala. Muže to neodradilo a za chvíli se vrátil s lopatou v ruce a na revizory mával přes plot. Muž byl obviněn z vydírání, za což mu hrozí až osm let vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Praha - Nůž, plynovou pistoli i lopatu údajně postupně vytáhl na revizory černý pasažér v sobotu v Praze. Chtěl pod pohrůžkou zbraní, aby mu revizoři vydali zápis o kontrole. Na policejním webu to oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Při konfliktu nebyl nikdo zraněn. Pistole selhala a nůž útočníkovi vypadl z ruky.

Jednatřicetiletého muže bez jízdenky zastavili kontroloři v sobotu kolem 08:00 při cestě autobusem pražské MHD na Břevnov. Protože černý pasažér neměl podle Hulana ani peníze na zaplacení pokuty, vyžádali si revizoři od muže občanský průkaz pro zápis o provedené kontrole.Ještě než stihli formulář vyplnit, však začal muž požadovat vrácení průkazu a vytáhl asi 20 centimetrů dlouhý nůž.

"K ataku jako takovému naštěstí nedošlo, neboť útočníkovi v nejméně vhodnou chvíli nůž vypadl z ruky na silnici," sdělil mluvčí policie. "Mezitím revizoři dopsali protokol, který jim muž bez problémů podepsal, oni mu vrátili občanku a odjeli pryč," doplnil.

Doma si ale černý pasažér vzal plynovou pistoli a psa, a vyrazil na konečnou autobusu, vyhlížet revizory. Když dorazili, s namířenou pistolí po nich podle Hulana požadoval, aby mu vydali zápis o kontrole.

"Nečekal, zda mu revizoři vyhoví, a jednomu z nich se opakovaně pokusil vystřelit z přibližně třiceticentimetrové vzdálenosti do obličeje," popsal situaci mluvčí. Zbraň naštěstí selhala. Sama vystřelila, až když muž pistoli sklonil k zemi.

Muž si ještě došel domů pro lopatu, kterou pak na revizory mával zpoza plotu. V tu chvíli již ale na místo přijeli policisté a muže zadrželi. Poté byl obviněn z vydírání, za což mu hrozí až osm let vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy