Celníci odhalili v tržnici Sapa padělky za půl miliardy

ČTK ČTK
18. 10. 2013 18:10
Oblečení v hodnotě půl miliardy odhalili policisté v tržnici Sapa v Praze
Tržnice Sapa. Ilustrační foto.
Tržnice Sapa. Ilustrační foto. | Foto: Jiří Kůrka

Praha - Pražská policie odhalila spolu s celníky obří sklad padělků textilu v pražské tržnici Sapa v Libuši.

Oblečení bylo v hodnotě půl miliardy korun. Policie také v této souvislosti zadržela jednoho Vietnamce.

Napsal to dnes server iDnes.cz. Zátah na nelegální sklad se uskutečnil ve čtvrtek, policisté však zatím přesný počet padělaných kusů neznají.

"Policisté z týmu Regulátor na rozkrývání případu pracovali přes dva měsíce. Spolu s celníky tak šli najisto," řekla serveru pražská policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Nelegální sklad měl asi 400 metrů. Byly v něm velice kvalitní padělky zboží zejména luxusních značek - například Armani či Hugo Boss, které byly dovezeny z Turecka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy