Celníci odhalili v tržnici Sapa padělky za půl miliardy

ČTK ČTK
18. 10. 2013 18:10
Oblečení v hodnotě půl miliardy odhalili policisté v tržnici Sapa v Praze
Tržnice Sapa. Ilustrační foto.
Tržnice Sapa. Ilustrační foto. | Foto: Jiří Kůrka

Praha - Pražská policie odhalila spolu s celníky obří sklad padělků textilu v pražské tržnici Sapa v Libuši.

Oblečení bylo v hodnotě půl miliardy korun. Policie také v této souvislosti zadržela jednoho Vietnamce.

Napsal to dnes server iDnes.cz. Zátah na nelegální sklad se uskutečnil ve čtvrtek, policisté však zatím přesný počet padělaných kusů neznají.

"Policisté z týmu Regulátor na rozkrývání případu pracovali přes dva měsíce. Spolu s celníky tak šli najisto," řekla serveru pražská policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Nelegální sklad měl asi 400 metrů. Byly v něm velice kvalitní padělky zboží zejména luxusních značek - například Armani či Hugo Boss, které byly dovezeny z Turecka.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy