Část Prahy zruší o vánočních svátcích parkovací zóny

Domácí Domácí
21. 12. 2011 16:50
Řidiči, kteří přijedou na sváteční návštěvu, mohou parkovat i na místech rezidentů
Foto: Radek Pecák

Praha - Praha 3 a Praha 7 o vánočních svátcích zruší modré parkovací zóny. Mimopražští řidiči, kteří přijedou na svátky na návštěvu, tak můžou pohodlně zaparkovat.

V Praze 7 nebudou modrá místa vyhrazena pouze pro rezidenty na Štědrý den a dva svátky vánoční.

"Rozhodli jsme o tom z prostého důvodu - do Prahy přijíždějí na Vánoce příbuzní našich občanů a  mnoho lidí  z Prahy zase odjíždí na venkov, takže není nutné po ty tři sváteční vánoční dny modrou zónu dodržovat," uvedl starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

Žižkovská radnice je ještě tolerantnější. Zóna v Praze 3 nebude platit od 24. prosince do 2. ledna. Praha 1, která je prvním obvodem, kde byla rezidentní zóna zavedena, ji o vánočních ani novoročních svátcích nezruší.

Stejně rozhodla i radnice Prahy 2. Bude ale tolerovat mimopražské řidiče, kteří v době svátečních dnů v modré zóně zaparkují.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy