Část metra C stála. Do kolejiště v Kobylisích skočil muž

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 6. 2015 20:39
Muž pod vlakem metra zemřel. V úseku jezdí náhradní doprava.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Srážka vlaku metra s člověkem ve stanici Kobylisy zastavila dnes večer provoz na lince C mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Ládví.

Člověk do kolejiště skočil sám, nehodu nepřežil, řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Dopravní podnik (DPP) zajistil v úseku náhradní autobusovou dopravu. Metro začalo v úseku znovu jezdit ve 20:00

Nehoda se stala zhruba v 18:15. "Zatím případ vnímáme jako sebevraždu," uvedl Hulan.

Po nehodě nejezdilo několik desítek minut metro mezi stanicemi Florenc a Ládví, později DPP tento úsek o dvě stanice zkrátil.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V USA půjde do dražby vzácná malba Sandra Botticelliho

Newyorská aukční síň Sotheby’s nabídne v lednu v dražbě malbu italského renesančního mistra Sandra Botticelliho, na níž je zobrazen mladý muž držící medailon. Podle Sotheby´s není vyloučeno, že se dílo prodá až za 100 milionů dolarů (2,32 miliardy korun). Příležitosti pro koupi Botticelliho portrétů jsou totiž mimořádné vzácné, napsala agentura AP.

"Nenapadá mě žádné podobné Botticelliho dílo, které kdy bylo na otevřeném mezinárodním trhu," řekl Christopher Apostle, jenž v aukční síni vede oddělení prodeje děl starých mistrů.

"Skutečnost, že se ví jen o 12 portrétech Botticelliho, ho (obraz) řadí mezi výkvět," pokračoval Apostle. "Svým způsobem jsou to ty nejvíce osobní věci, které vytvořil. Je to něco, co dělal jen s jednou další osobou," dodal.

Aukční síň přitom soudí, že navzdory pandemii covidu-19, která způsobila po celém světě značný hospodářský propad, by se obraz mohl prodat až za za 100 milionů dolarů (2,32 miliardy korun). Poslední dílo, které dosáhlo takových závratných výšin, byl obraz impresionisty Claudea Moneta s názvem Meules (Kupky sena). Ten byl v newyorské síni Sotheby’s vydražen loni za 110,7 milionu dolarů (přes 2,5 miliardy korun).

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Ve Vatikánu rezignoval kvůli skandálu vlivný kardinál Becciu

Ve Vatikánu dnes rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.

Dvaasedmdesátiletý Becciu neskončil pouze v čele jedné z kongregací, ale vzdal se i svých kardinálských pravomocí. Znamená to, že se například nebude moci zúčastnit dalšího konkláve, které volí nového papeže. Naposledy se něco takového stalo před dvěma lety, kdy kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů rezignoval americký kardinál Theodore McCarrick.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Novém Jičíně uložil ženě za porušení karantény podmíněný trest

Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky uložil dnes Okresní soud v Novém Jičíně dvaatřicetileté ženě, která podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění covidem-19. V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), podle níž je to první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Obžalovaná Renáta Gažová nařízení hygieniků, aby dva týdny zůstala doma, porušila v květnu. Hrozil jí tak až osmiletý trest vězení, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. "Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek," uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Policisté pro ženu přišli domů zřejmě po udání od sousedů. Soudkyně Ivana Šostáková uložený podmíněný trest odůvodnila mimo jiné tím, že informace poskytnuté hygieniky byly velmi rozsáhlé a nemusely být obžalované všechny zcela jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy