Bulovka má nového ředitele. Bude jím lékař a člen ODS

Radek Nohl Radek Nohl
30. 6. 2011 16:10
Petra Zajíce doporučila výběrová komise, ministr Heger jeho jmenování potvrdil
Ředitelem Bulovky bude Petr Zajíc.
Ředitelem Bulovky bude Petr Zajíc. | Foto: Ministerstvo zdravotnictví

Praha - Ministr zdravotnictví Leoš Heger našel nového ředitele pro Fakultní nemocnici Na Bulovce.

Stane se jím kožní lékař Petr Zajíc, kterého doporučila výběrová komise. Aktuálně.cz to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.

Zajíc, který je členem ostravské ODS, usedne do křesla ředitele od 1. srpna. Ve čtvrtek by ho měl Heger představit managementu nemocnice.

"Cílem a úkolem nově jmenovaného ředitele bude především udržet a rozvíjet špičkovou kvalitu poskytované péče," řekl Sršeň.

Kdo je Petr Zajíc?

  • Petr Zajíc vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.
  • Je absolventem postgraduálního manažerského studia na John Moores University v Liverpoolu.
  • Pracoval na kožním oddělení Městské nemocnice v Ostravě, a poté ve Fakultní nemocnici v Ostravě.
  • Rovněž vykonával funkci náměstka ředitele pro lékařskou péči v Městské nemocnici v Ostravě.
  • Pravidelně přednáší na odborných lékařských konferencích, je soudním znalcem a místopředsedou Sdružení ambulantních dermatologů ČR.
  • Zároveň zastává pozici místopředsedy Zdravotní komise Statutárního města Ostrava a je členem místní ODS.

Hegerova kontrola odhalila pochybení

Zajíc vyhrál výběrové řízení, do kterého se původně přihlásilo 19 lidí, čtyři z něj odstoupili.

Ve vedení nemocnice vystřídá Kateřinu Toběrnou. Ta musela skončit poté, co ministerská kontrola odhalila, že některé kroky byly pod jejím vedením nestandardní.

Například v době, kdy Toběrná Bulovku řídila, dostala právní kancelář bez výběrového řízení zakázku za více než deset milionů korun za rok.

Zajíc se však musí připravit na to, že nemocnice bude zřejmě brzy spadat pod Prahu. V současné době ji spravuje ministerstvo zdravotnictví.

"Ten proces chceme urychlit. V plánu investic ministerstva na příští rok je pro Bulovku nula," zdůvodnil poslanec ODS Boris Šťastný, který je i předsedou zdravotní komise pražského magistrátu.  

Obří dluhy z minulosti

Podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Pavelky má Bulovka obrovské závazky z minulosti. Podle Hegerova úřadu jsou ve výši zhruba 450 milionů korun. "Všechny jsou splatné, a to je největší problém," podotkl Pavelka.  

Ministr Heger má však také připravený plán, podle kterého Bulovka a Thomayerova nemocnice již nemají být fakultními nemocnicemi, ale běžnými zdravotními zařízeními.

Jedním z důvodů podle Hegera také je, že není možné mít v milionové Praze pět fakultních nemocnic. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Inter nedokázal překonat Miranteho, s AS remizoval 0:0

Fotbalisté Interu Milán remizovali v 15. kole italské ligy s AS Řím 0:0 a v čele tabulky mají dvoubodový náskok před mistrovským Juventusem. Ten nastoupí proti Laziu v sobotu. Inter, soupeř pražské Slavie v Lize mistrů, bodoval v Serii A poosmé za sebou.

Inter měl převahu a řadu šancí, ale pokaždé narazil na brankáře hostů Antonia Miranteho. Šestatřicetiletý gólman v sedmé minutě nedovolil skórovat Romeluovi Lukakuovi, v závěru prvního poločasu Marcelo Brozovič římskou branku přestřelil. Mirante pak na začátku druhé půle zneškodnil i střelu Matíase Vecina, neprosadil se ani Lautaro Martínez.

Před zápasem vyvolal velké pozdvižení deník Corriere dello Sport, který dal na první straně k fotografiím hráčů tmavé pleti Chrise Smallinga z AS a Lukakua titulek "Black Friday". List byl obviněn z rasismu, jeho představitelé nicméně na tomto spojení nic špatného neshledali.

Další zprávy