Bezdomovkyně nepřežila srážku s tramvají

Veronika Rodriguez Veronika Rodriguez
12. 11. 2013 13:00
Kočárek plný věcí, který žena vezla, zachytila projíždějící tramvaj.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - V pondělí kolem osmnácté hodiny došlo pod křižovatkou Ohrada na tramvajových kolejích k tragické nehodě.

"Dvaapadesátiletá žena utrpěla zranění neslučitelná se životem a i přes okamžitou pomoc zraněním podlehla," uvedla mluvčí policie Hana Jeřábková.

Žena byla zřejmě bezdomovkyně původem ze Slovenska, která si s sebou vezla kočárek plný věcí. "A právě kočárek s největší pravděpodobností zachytila projíždějící tramvaj a strhla ženu na zem," popsala Jeřábková.

Za rok 2013 se jedná už o několikátou srážku tramvaje s chodcem. Do září evidují pražští policisté 56 dopravních nehod, při kterých zemřely 4 osoby a dalších 12 utrpělo vážné zranění.

Policie o případu informuje v rámci týdne preventivních akcí "Není cesty zpět," kdy se ve spolupráci s dopravním podnikem snaží informovat veřejnost o rizikovém chování chodců v silničním provozu.

Cílem projektu je poukázat na to, že tramvaj má podle platných pravidel silničního provozu vždy přednost, a to i na přechodu pro chodce, kde ostatní vozidla musí chodce pustit. 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy