Bémův syn přišel o ruku, lékaři ji museli amputovat

Michal Kalina
7. 4. 2011 10:20
Chirurgové provedli zákrok při operaci otevřené zlomeniny, druhá ruka bude v pořádku
"Je to osud a hrozné neštěstí," řekl Bém po amputaci předloktí svého syna.
"Je to osud a hrozné neštěstí," řekl Bém po amputaci předloktí svého syna. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Chirurgové z nemocnice na pražských Vinohradech museli amputovat část ruky Jáchyma Béma, syna bývalého primátora Pavla Béma. Šlo o předloktí pravé ruky.

Dvacetiletý Jáchym utrpěl otevřené zlomeniny obou rukou poté, co mu na ně spadla část kašny v centru Prahy. Mladík se na Wimmerovu kašnu na Uhelném trhu v Praze 1 pokoušel s kamarády vylézt v polovině března při noční cestě z restaurace.

Část sochy se přitom uvolnila a spadla mladému Bémovi na ruce. Incident vyšetřuje policie.

Pavel Bém se následně vyjádřil, že opravu sochy, která byla jen kopií originálu, zaplatí. Policie čeká na lékařské zprávy a vyčíslení škod ze strany památkářů.

V nemocnici se Jáchym posléze podrobil náročné operaci.

"Přišel o ruku, dvacetiletý klučina, je to osud a hrozné neštěstí," řekl deníku Blesk exprimátor Bém. Druhou ruku se mělo povést lékařům zachránit. Informace o stavu pacienta nechce nemocnice poskytovat.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy