reklama
 
 

Praha předělá náplavku, podniky musí přes léto zavřít. Nevěděli jsme to, zlobí se majitelé

5. 4. 2018 12:16
Pražská náplavka. | Video: Tomáš Cetkovský |  01:08
Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) ale provozovatelé jen zbytečně vyvolávají paniku, letní provoz plavidel a pravidelných farmářských trhů zůstane zachován.

Praha - Kvůli revitalizaci Rašínova nábřeží budou pobřežní provozovny na náplavce celé léto uzavřeny. Nucený konec provozu v hlavní sezoně se nelíbí provozovatelům.

"Takzvanou revitalizací dosud velmi vitálního místa zcela zbytečně umrtví letní přestavba, kterou nelze z neznámých důvodů posunout o pár měsíců na dlouhé studené období, kdy se k řece nikomu nechce," stěžuje si na svých facebookových stránkách centrum Bajkazyl, které provozuje na náplavce bar, servis kol a zajišťuje kulturní akce.

"Vypadá to, že politické ambice zvítězily nad zájmy obyvatel a návštěvníků Prahy," dodává.

Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) ale provozovatelé svými tvrzeními jen vyvolávají paniku. "Provoz náplavky jako veřejného prostranství bude omezen opravdu minimálně. Jedná se pouze o tři provozy v takzvaných kobkách a menší prostor před nimi," sdělila Krnáčová Aktuálně.cz s tím, že revitalizace kobek musí proběhnout nyní, protože na podzim začne rekonstrukce celého prostoru náplavek. "Ty by se staly zcela nepřístupné, včetně provozů na lodích," dodala.

Martin Kontra z Bajkazylu kritizuje i to, že se o uzavření provozoven dozvěděli až v tomto týdnu. "Měli jsme neoficiální informace, z kterých bylo patrné, že se rekonstrukce nestihne, takže jsme byli při plánování akcí opatrní," řekl Aktuálně.cz.

Kontra zároveň připomíná, že Bajkazyl dostal v letošním roce od města grant na kulturní činnost. "Teď je otázka, kde ji realizovat," dodává.

Zavřeno celé léto a možná už napořád ++ Tři dny poté, kdy už bychom v sluncem zalitých dnech měli mít otevřeno, přišlo oficiální oznámení. Bajkazyl a všechny pobřežní provozovny budou celé léto zavřené. Podle původní domluvy měla alespoň po část sezóny být náplavka občanům a návštěvníkům Prahy normálně k dispozici. Bagry ale mají přijet 20. dubna a do září se má stavět. Takzvanou “revitalizaci” dosud velmi vitálního místa zcela zbytečně umrtví letní přestavba, kterou nelze z neznámých důvodů posunout o pár měsíců na dlouhé studené období, kdy se k řece nikomu nechce. Vypadá to, že politické ambice zvítězily nad zájmy obyvatel a návštěvníků Prahy. Tato radikální změna v původním harmonogramu přestavby také citelně poškodí kontinuitu naší činnosti a široký okruh lidí, kteří s námi spolupracují. Užívejte si alespoň těch posledních několik dní svobodného pobytu u řeky. Je nám to moc líto, ale tentokrát bohužel bez naší cyklopodpory, hudby, divadla, tance a dětských programů. /* za fotky děkujeme Mikuláši Hrdličkovi

Zveřejnil(a) Bajkazyl>náplavka dne 05. April 2018

Revitalizace náplavek za čtvrt miliardy měla začít už loni na podzim, kvůli průtahům způsobeným stavebním zákonem ale začne až 20. dubna.

Letní provoz plavidel a pravidelných farmářských trhů zůstane podle primátorky zachován.

Koordinátor správy náplavek Jan Nejedlý na zaslané dotazy neodpověděl.

autoři: Barbora Němcová, Lukáš Prchal | 5. 4. 2018 12:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama