ANO: Situace Stropnického ve vedení Prahy je neudržitelná

ČTK ČTK
2. 9. 2015 20:30
Podle hnutí ANO pražská Trojkoalice opakovaně nedodržuje koaliční smlouvu. Důvěru k primátorcce Adrianě Krnáčové zastupitelský klub ANO neřešil.
Matěj Stropnický
Matěj Stropnický | Foto: DVTV

Praha - Trojkoalice (SZ, STAN, KDU-ČSL) opakovaně nedodržuje koaliční smlouvu. Setrvání primátorčina náměstka Matěje Stropnického (Trojkoalice/SZ) v radě je neudržitelná, řekl po středečním jednání pražského zastupitelského klubu ANO jeho předseda Michal Hašek. Důvěru k primátorce Adrianě Krnáčové (ANO) klub neřešil.

"Opakovaně se musíme zabývat nedodržováním platné koaliční smlouvy ze strany Trojkoalice, proto trváme na tom, což už jsme několikrát veřejně deklarovali, že situace Matěje Stropnického v radě je nadále neudržitelná. S tímto usnesení jdeme na jednání koalice," prohlásil předseda klubu.

Zda by zastupitelé za ANO byli ochotni hlasovat pro odvolání Stropnického, Hašek neřekl. "Budeme o tom zítra (ve čtvrtek) jednat. Výsledky nechci předjímat," uvedl. Členové klubu ČSSD se na začátku týdne shodli, že by pro takový návrh ruce zdvihli.

O nedůvěře, kterou klub primátorce vyjádřil na posledním jednání, se Hašek vyjadřovat nechtěl. Platí prý dohoda, že se zastupitelé budou snažit spolu lépe komunikovat. "Problémy máme, ale chceme nadále pracovat. Nebude to jednoduché, ale tu vůli zatím v tuto chvíli máme," uvedl.

"Panovala pracovní atmosféra, vycházíme si vstříc. Komunikace dosud nebyla ideální, ale budeme na tom pracovat a myslím, že jsme na dobré cestě," uvedla Krnáčová. Podle ní v klubu "nepanují žádné animozity".

Jednání špiček pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se uskuteční ve čtvrtek.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy