Americký zpěvák doplatil kauci, čeká na verdikt žalobce

ČTK ČTK
20. 7. 2012 16:31
Hudebník je ve vazbě kvůli obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti
Zpěvák Randy Blythe
Zpěvák Randy Blythe | Foto: Matthias Bauer, Wikipedia

Praha - Zpěvák americké metalové skupiny Lamb of God Randy Blythe zaplatil tento týden další zhruba čtyři miliony na kauci, jak mu to nařídil pražský městský soud.

V české vazbě byl kvůli obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Hudebník už dříve zaplatil stejnou částku, vyšší kauci určil soud po stížnosti státního zastupitelství na jeho možné propuštění.

Žalobce se bude podle pravidel k případu ještě jednou vyjadřovat. Oznámil to Tomáš Morysek z advokátní kanceláře Jablonský, která Blytha zastupuje.

Rozhodnutí o vyšší kauci podle právníka ještě nedorazilo oficiálně do advokátní kanceláře, nicméně Morysek výsledek neveřejného pondělního jednání zná, protože žádal o nahlédnutí do spisu, kde je o usnesení protokol.

Blythe podle něj pak nechal peníze poslat. "Předběžně je zbytek kauce na účtu obvodního soudu," sdělil Morysek.

Blythe už dříve uhradil zhruba čtyřmilionovou kauci, kterou původně připustil Obvodní soud pro Prahu 8, celkem je tedy podle právníka na justičním účtu 400 000 dolarů (asi 8,3 milionu korun).

Usnesení o vyšší kauci musí městský soud nejdříve poslat obvodnímu soudu, který dokument doručí právníkům obviněného. Jak už dříve uvedl Petr Fassati z obvodního soudu, pokud zpěvák peníze složí, soud vydá znovu usnesení o propuštění, ke kterému se bude opět vyjadřovat žalobce.

Fanoušek zemřel před dvěma lety 

V případě, že státní zastupitelství podá další stížnost, kaucí se bude podruhé zabývat městský soud, jinak usnesení nabude právní moci a Blythe by mohl opustit vazbu. Druhé kolo rozhodování je podle Fassatiho konečné.

Zpěváka zadržela policie na konci června v Praze, kde měla skupina koncertovat. Soud ho pak poslal do vazby.

Případ se týká úmrtí fanouška kapely před dvěma roky. Blythe tehdy údajně shodil při vystoupení z pódia mladíka, který později zemřel na následky zranění hlavy.

Policie jednačtyřicetiletého Blytha obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy