Americký zpěvák doplatil kauci, čeká na verdikt žalobce

ČTK ČTK
20. 7. 2012 16:31
Hudebník je ve vazbě kvůli obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti
Zpěvák Randy Blythe
Zpěvák Randy Blythe | Foto: Matthias Bauer, Wikipedia

Praha - Zpěvák americké metalové skupiny Lamb of God Randy Blythe zaplatil tento týden další zhruba čtyři miliony na kauci, jak mu to nařídil pražský městský soud.

V české vazbě byl kvůli obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Hudebník už dříve zaplatil stejnou částku, vyšší kauci určil soud po stížnosti státního zastupitelství na jeho možné propuštění.

Žalobce se bude podle pravidel k případu ještě jednou vyjadřovat. Oznámil to Tomáš Morysek z advokátní kanceláře Jablonský, která Blytha zastupuje.

Rozhodnutí o vyšší kauci podle právníka ještě nedorazilo oficiálně do advokátní kanceláře, nicméně Morysek výsledek neveřejného pondělního jednání zná, protože žádal o nahlédnutí do spisu, kde je o usnesení protokol.

Blythe podle něj pak nechal peníze poslat. "Předběžně je zbytek kauce na účtu obvodního soudu," sdělil Morysek.

Blythe už dříve uhradil zhruba čtyřmilionovou kauci, kterou původně připustil Obvodní soud pro Prahu 8, celkem je tedy podle právníka na justičním účtu 400 000 dolarů (asi 8,3 milionu korun).

Usnesení o vyšší kauci musí městský soud nejdříve poslat obvodnímu soudu, který dokument doručí právníkům obviněného. Jak už dříve uvedl Petr Fassati z obvodního soudu, pokud zpěvák peníze složí, soud vydá znovu usnesení o propuštění, ke kterému se bude opět vyjadřovat žalobce.

Fanoušek zemřel před dvěma lety 

V případě, že státní zastupitelství podá další stížnost, kaucí se bude podruhé zabývat městský soud, jinak usnesení nabude právní moci a Blythe by mohl opustit vazbu. Druhé kolo rozhodování je podle Fassatiho konečné.

Zpěváka zadržela policie na konci června v Praze, kde měla skupina koncertovat. Soud ho pak poslal do vazby.

Případ se týká úmrtí fanouška kapely před dvěma roky. Blythe tehdy údajně shodil při vystoupení z pódia mladíka, který později zemřel na následky zranění hlavy.

Policie jednačtyřicetiletého Blytha obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy