Amerického metalového zpěváka pustili v Praze z vazby

ČTK ČTK
3. 8. 2012 12:21
Rozhodl o tom pražský městský soud. Zpěvák čelí obvinění z neúmyslného usmrcení fanouška
Randy Blythe byl obviněn z usmrcení fanouška.
Randy Blythe byl obviněn z usmrcení fanouška. | Foto: Matthias Bauer, Wikipedia

Praha - Zpěvák americké metalové skupiny Lamb of God Randy Blythe byl ve čtvrtek propuštěn z české vazby.

Rozhodl o tom pražský městský soud. Informovala o tom jeho mluvčí Martina Lhotáková.

Propuštění Blytha, který je obviněn z neúmyslného usmrcení fanouška, potvrdila mluvčí vězeňské služby Gabriela Babinová.

"Stížnost státního zástupce byla zamítnuta a bylo tak potvrzeno přijetí kauce ve výši osm milionů korun a propuštění z vazby," sdělila mluvčí městského soudu Martina Lhotáková.

Soud podle ní rozhodl ve čtvrtek po 16:00, následně vězeňská služba Blytha propustila.

Z rozhodnutí soudu vyplývá, že zpěvák nemá žádné omezující podmínky, mezi které obvykle patří například povinnost hlásit se v daných termínech na policejní stanici nebo zákaz opustit stát. Státní zástupce totiž podal stížnost právě kvůli tomu, že předchozí soud podobná opatření neuvedl.

Městský soud tak souhlasí s názorem Petra Fassatiho z Obvodního soudu pro Prahu 8, který v případu dříve rozhodoval, že po dohodě s advokáty není třeba mít podezření, že by se Blythe v budoucnu vyhýbal trestnímu řízení. "Nejsou zde žádné indicie, že by přestal být kontaktní," sdělil Fassati.

Zpěváka zadržela policie na konci června v Praze, kde měla jeho skupina koncertovat. Soud ho pak poslal do vazby.

Fanoušek podlehl zranění hlavy

Případ se týká zranění fanouška s následkem smrti, ke kterému došlo na pražském koncertě kapely před dvěma roky: Blythe tehdy údajně shodil při vystoupení z pódia mladíka, který později zemřel na následky zranění hlavy. Policie jednačtyřicetiletého Blytha obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Obvodní soud pro Prahu 8 po zadržení Blytha rozhodl, že bude moci být vyšetřován na svobodě, pokud zaplatí kauci zhruba čtyři miliony korun. Proti tomuto usnesení se odvolal státní zástupce a případ znovu projednal soud, který stížnost na samotné propuštění sice zamítl, ale zvýšil kauci na přibližně osm milionů korun. Blythe poté peníze složil na účet soudu.

Žalobce se pak znovu odvolal kvůli zmíněným omezujícím podmínkám. Druhé kolo soudního rozhodování bylo podle zákona konečné.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy