Amerického metalového zpěváka pustili v Praze z vazby

ČTK ČTK
3. 8. 2012 12:21
Rozhodl o tom pražský městský soud. Zpěvák čelí obvinění z neúmyslného usmrcení fanouška
Randy Blythe byl obviněn z usmrcení fanouška.
Randy Blythe byl obviněn z usmrcení fanouška. | Foto: Matthias Bauer, Wikipedia

Praha - Zpěvák americké metalové skupiny Lamb of God Randy Blythe byl ve čtvrtek propuštěn z české vazby.

Rozhodl o tom pražský městský soud. Informovala o tom jeho mluvčí Martina Lhotáková.

Propuštění Blytha, který je obviněn z neúmyslného usmrcení fanouška, potvrdila mluvčí vězeňské služby Gabriela Babinová.

"Stížnost státního zástupce byla zamítnuta a bylo tak potvrzeno přijetí kauce ve výši osm milionů korun a propuštění z vazby," sdělila mluvčí městského soudu Martina Lhotáková.

Soud podle ní rozhodl ve čtvrtek po 16:00, následně vězeňská služba Blytha propustila.

Z rozhodnutí soudu vyplývá, že zpěvák nemá žádné omezující podmínky, mezi které obvykle patří například povinnost hlásit se v daných termínech na policejní stanici nebo zákaz opustit stát. Státní zástupce totiž podal stížnost právě kvůli tomu, že předchozí soud podobná opatření neuvedl.

Městský soud tak souhlasí s názorem Petra Fassatiho z Obvodního soudu pro Prahu 8, který v případu dříve rozhodoval, že po dohodě s advokáty není třeba mít podezření, že by se Blythe v budoucnu vyhýbal trestnímu řízení. "Nejsou zde žádné indicie, že by přestal být kontaktní," sdělil Fassati.

Zpěváka zadržela policie na konci června v Praze, kde měla jeho skupina koncertovat. Soud ho pak poslal do vazby.

Fanoušek podlehl zranění hlavy

Případ se týká zranění fanouška s následkem smrti, ke kterému došlo na pražském koncertě kapely před dvěma roky: Blythe tehdy údajně shodil při vystoupení z pódia mladíka, který později zemřel na následky zranění hlavy. Policie jednačtyřicetiletého Blytha obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Obvodní soud pro Prahu 8 po zadržení Blytha rozhodl, že bude moci být vyšetřován na svobodě, pokud zaplatí kauci zhruba čtyři miliony korun. Proti tomuto usnesení se odvolal státní zástupce a případ znovu projednal soud, který stížnost na samotné propuštění sice zamítl, ale zvýšil kauci na přibližně osm milionů korun. Blythe poté peníze složil na účet soudu.

Žalobce se pak znovu odvolal kvůli zmíněným omezujícím podmínkám. Druhé kolo soudního rozhodování bylo podle zákona konečné.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Při požáru vepřína na Rokycansku uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

Škodu, způsobenou ohněm v zemědělském objektu u Kladrub na Rokycansku, hasiči předběžně odhadují na 35 milionů korun, řekl dnes jejich krajský mluvčí Petr Poncar. Na místě stále zasahují čtyři jednotky.

K požáru na severu Rokycanska vyjelo deset jednotek v neděli těsně před 23:00. "V době příjezdu první jednotky byl již objekt požárem zcela zasažen," řekl mluvčí. Hasiči se zaměřili na ochranu okolních budov, uchránili majetek za 70 milionů korun. Požár dostali pod kontrolu zhruba hodinu po půlnoci, dosud ale není zcela uhašen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy