Foto: S Buddhou a učebnicí. Krnáčová poprvé v nové kanceláři

Foto: Vojtěch Marek
Mikuláš Klang Vojtěch Marek Mikuláš Klang, Vojtěch Marek
1. 12. 2014 14:46
Pražskou primátorkou sice byla zvolena minulou středu, kancelář si ale Adriana Krnáčová převzala až v pondělí.

Praha - Jen diplom a pár papírů zbyly po Tomáši Hudečkovi v kancelářích pražského primátora a jeho sekretariátu. To ale nevadí. Adriana Krnáčová (ANO), která Hudečka vystřídala, plánuje velké změny.

Sama se přestěhuje do větší místnosti, kde podle všeho doposud úřadovaly sekretářky. Nábytek prý zmizí, nový se ale kupovat nebude. "Ve skladu nepotřebného nábytku jsou tisíce věcí!" říká Krnáčová, která vypadá, že od nástupu do funkce se nepřestává divit.

Myslela si totiž, že z pozice primátora bude spíše řídit, aby věci fungovaly, jak mají. Místo toho prý částečně supluje funkci ředitele magistrátu a musí zadávat úředníkům práci.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy