Policisté obvinili osmnáctiletou ženu z vraždy na Novojičínsku

ČTK ČTK
6. 3. 2018 18:29
Policisté obvinili z vraždy osmnáctiletou ženu. Po předchozím popíjení alkoholu a hádce podle nich v neděli okolo 20:30 v jedné z obcí na Novojičínsku zaútočila nožem na sedmatřicetiletého muže a zabila ho. Pak svůj čin oznámila, sdělila policejní mluvčí Gabriela Holčáková. "Přivolaní policisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, které budou následně zkoumat znalci. Motiv činu kriminalisté i nadále zjišťují," uvedla Holčáková. Ženě hrozí až 18 let vězení. Policisté dali podnět k tomu, aby soud vzal ženu do vazby.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy