Policie zveřejnila záběry z útoku psa na Rychnovsku, chlapce převezli do nemocnice

Video ČTK Video, ČTK
27. 10. 2021 12:14
Policie na svých stránkách zveřejnila video z úterního útoku psa na jedenáctiletého chlapce a dospělého muže v Častolovicích na Rychnovsku. Školáka záchranáři odvezli do nemocnice, muž utrpěl drobná poranění. Agresivního psa policista postřelil. Veterinář následně zvíře se souhlasem jeho majitele utratil.
Pes plemene československý vlčák v úterý dopoledne v Častolovicích na Rychnovsku pokousal jedenáctiletého chlapce a dospělého muže. | Video: Policie ČR

Na policii po půl druhé odpoledne na tísňovou linku zavolal pokousaný muž s tím, že z jedné firmy v Častolovicích utekl pes a pokousal jej. "Než dorazila hlídka na místo, pes zaútočil na dítě. Kvůli obavě z dalšího útoku použil policista proti agresivnímu psu služební zbraň," uvedla mluvčí.

58letý majitel psa podle policie řádně nezajistil svého psa a je proto podezřelý ze spáchání přestupku proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání. "Po prošetření případ předáme správnímu orgánu. V současné době zjištujeme, zda se muž nedopustil trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," upřesnila Kormošová. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Kandidátem na prezidenta francouzských Republikánů bude Ciotti či Pécresseová

Francouzská pravicová strana Republikáni (LR) si v prvním kole hlasování vybrala jako své dva kandidáty pro dubnové prezidentské volby Valérii Pécresseovou a Érica Ciottiho, uvedl list Le Monde. Druhé kolo hlasování, z nějž vzejde hlavní kandidát pravice, se uskuteční v pátek a v sobotu. Vedení strany plánuje vítěze vyhlásit v sobotu odpoledne. O pozici usilovalo celkem pět osobností, v primárkách nyní neuspěl například bývalý evropský vyjednavač pro brexit Michel Barnier.

Předseda strany Christian Jacob ve čtvrtek oznámil, že do závěrečného hlasování se probojovala prezidentka pařížského regionu Valérie Pécresseová, která získala 25 procent stranických hlasů a šéf regionální rady departementu Alpes-Maritimes na francouzské riviéře Éric Ciotti, který v prvním kole zvítězil s 25,59 procenta hlasů.

Prezidentské volby ve Francii se uskuteční v dubnu příštího roku. Průzkumy veřejného mínění favorizují současného prezidenta Emmanuela Macrona. Za jeho vyzývatelku je považovaná šéfka krajně pravicového Národního sdružení (RN) Marine Le Penová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy