Večírek na koleji se zvrhl. Dvě stě lidí "bruslilo" po chodbách, zasahovala policie

Domácí Domácí
8. 10. 2015 14:42
Na vysokoškolských kolejích na pražském Strahově bylo v noci ze středy na čtvrtek rušno. Na tísňovou linku zavolali někteří studenti a vrátná s tím, že na kolejích se porušuje noční klid. Na místo proto zajely tři hlídky policistů. Na chodbě kolejí policisté objevili zhruba 200 lidí, kteří "bruslili" na rozlité vodě smíchané s čisticím prostředkem. Policisté situaci uklidnili a pro jistotu čekali před budovou. Jelikož se večírek znovu rozjížděl, policie party definitivně ukončila.
Foto: Policejní deník

Praha - Na vysokoškolské koleje na pražském Strahově musela v noci na čtvrtek vyrazit policie. Studenti tam rušili noční klid a páchali podle policie výtržnosti na chodbách kolejí.

Na jedné z chodeb si studenti rozlili vodu smíchanou s jarem. Na vzniklé ploše pak "bruslili", a to pomocí krabic a dalších předmětů. V jiné části se povalovalo velké množství odpadků, nedopalků cigaret a kelímků. Někteří opilí studenti podle policie mimo jiné také močili z okna na chodbě.

Na rušení nočního klidu upozornili jiní studenti telefonátem na tísňovou linku. Bylo to okolo půl jedné ráno. Upozorňovali, že mají ráno důležité zkoušky. Policisty kontaktovala také vrátná koleje.

Na místo vyjely celkem tři hlídky. Policisté společně se strážníky vyzvali celkově zhruba 200 lidí, aby přestali rušit noční klid. Většinu studentů poslali zpět na pokoje a všichni ostatní, kteří nebydleli na koleji, museli koleje opustit.

Policisté se strážníky po vyřešení situace koleje opustili a čekali pro jistotu před budovou. Večírek však během pár minut znovu začal, tentokrát i za podpory hudební aparatury. Hlídky znovu vstoupily do areálu kolejí a večírek definitivně ukončily.

"Nikdo nebyl zadržen a vše bylo vyřešeno domluvou. Celá situace byla do 30 minut od nahlášení vyřešena," řekl Aktuálně.cz mluvčí policie Jan Daněk.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy