reklama
 
 

Muž podezřelý z bombového útoku v Rýmařově je nepříčetný, policie případ odložila

18. 7. 2019 11:41
Policie odložila případ bombového útoku v budově radnice v Rýmařově na Bruntálsku. Útočník podle znaleckého posudku nebyl příčetný, nemůže proto stanout před soudem. Nyní je v péči psychiatrů.

Muže policisté po činu zadrželi. Skončil v psychiatrické léčebně. Znalci museli posoudit, zda muž není duševně nemocný nebo zda v době spáchání činu nebyl nepříčetný. "Už jsme obdrželi znalecký posudek. Na jeho základě policie případ odložila. Podezřelý podle posudku byl nepříčetný, jeho jednání nemůže být posuzováno jako trestný čin," řekl dozorující státní zástupce Alexandr Dadam.

Policie muže podezřívala z teroristického útoku, nedovoleného ozbrojování a nebezpečného vyhrožování. "Znalkyně konstatovala nepříčetnost ve všech těchto bodech právní kvalifikace," doplnil Dadam. Dodal, že muž je nyní umístěn v psychiatrické nemocnici. Pro společnost tedy není nebezpečný a útok nemůže opakovat.

Podle spekulací byly motivem útoku sousedské spory. Dadam se k tomuto nechtěl blíže vyjadřovat. "Byly tam nějaké nenávistné pohnutky, více ale komentovat nebudu," uvedl. Nechtěl ani specifikovat z čeho byl nástražný výbušný systém sestaven a jakou výbušninu muž použil.

Výbuch radnicí v Rymařově otřásl 9. dubna krátce před 17. hodinou. Poničil interiér budovy a vyrazil několik oken, nikoho však nezranil. Úřad pak byl několik dnů uzavřený.

autor: ČTK | 18. 7. 2019 11:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama