Muž podezřelý z bombového útoku v Rýmařově je nepříčetný, policie případ odložila

ČTK ČTK
18. 7. 2019 11:41
Policie odložila případ bombového útoku v budově radnice v Rýmařově na Bruntálsku. Útočník podle znaleckého posudku nebyl příčetný, nemůže proto stanout před soudem. Nyní je v péči psychiatrů.
Okno radnice v Rýmařově po výbuchu.
Okno radnice v Rýmařově po výbuchu. | Foto: ČTK

Muže policisté po činu zadrželi. Skončil v psychiatrické léčebně. Znalci museli posoudit, zda muž není duševně nemocný nebo zda v době spáchání činu nebyl nepříčetný. "Už jsme obdrželi znalecký posudek. Na jeho základě policie případ odložila. Podezřelý podle posudku byl nepříčetný, jeho jednání nemůže být posuzováno jako trestný čin," řekl dozorující státní zástupce Alexandr Dadam.

Policie muže podezřívala z teroristického útoku, nedovoleného ozbrojování a nebezpečného vyhrožování. "Znalkyně konstatovala nepříčetnost ve všech těchto bodech právní kvalifikace," doplnil Dadam. Dodal, že muž je nyní umístěn v psychiatrické nemocnici. Pro společnost tedy není nebezpečný a útok nemůže opakovat.

Podle spekulací byly motivem útoku sousedské spory. Dadam se k tomuto nechtěl blíže vyjadřovat. "Byly tam nějaké nenávistné pohnutky, více ale komentovat nebudu," uvedl. Nechtěl ani specifikovat z čeho byl nástražný výbušný systém sestaven a jakou výbušninu muž použil.

Výbuch radnicí v Rymařově otřásl 9. dubna krátce před 17. hodinou. Poničil interiér budovy a vyrazil několik oken, nikoho však nezranil. Úřad pak byl několik dnů uzavřený.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy