reklama
 
 

Na Jindřichohradecku se zřejmě pohybuje puma americká, lidé by měli být opatrní

15. 6. 2019 10:05
Policie uvedla, že velká šelma se pohybuje mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná, lidé by proto měli být opatrní. Podle mluvčího by mohlo jít o pumu americkou, která utekla dosud neznámého chovateli. Policisté nyní shromažďují aktuální informace o jejím pohybu.

Mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná na Jindřichohradecku se podle policie pohybuje velká kočkovitá šelma, zřejmě puma americká. Policie varuje obyvatele a turisty před pohybem v přírodě a hledá svědectví o pohybu zvířete, jehož chování může být nevyzpytatelné, uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

"Šelma měla být ve volné přírodě pozorována již od dubna letošního roku, tato skutečnost však byla policistům oznámena až nyní," dodal Matzner.

Mohla by to podle něho být dospělá puma americká, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí. S největší pravděpodobností utekla dosud neznámému chovateli. "Chování šelmy je nepředvídatelné, jde o nočního lovce, který bezdůvodně na dospělé osoby neútočí, přesto je však na místě opatrnost," poznamenal mluvčí.

Policie potřebuje hodnověrné a aktuální informace o pohybu zvířete, přijme je na čísle 158. S odborníky už také řeší možnosti lokalizace a odchytu zvířete.

autor: ČTK | 15. 6. 2019 10:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama