Policie na dálnici D2 odhalila sedm cizinců z Moldavska bez povolení k pobytu

ČTK ČTK
11. 9. 2018 15:24
Cizinecká policie na D2 na Břeclavsku při kontrole dodávky zajistila sedm cizinců bez platného povolení k pobytu. Letos v kraji odhalila už 213 nelegálně pobývajících cizinců. Na webu policie o tom informovala Lenka Koryťáková. Policie kontrolovala dodávku VW Transporter na benzinové čerpací stanici MOL poblíž Velkých Němčic na Břeclavsku. V devítimístné dodávce cestovalo jedenáct cizinců, řidič dodávky tak dostal pokutu za překročení počtu lidí přepravovaných v autě. Cizinci se při kontrole prokázali moldavskými pasy. U některých z nich policie zjistila, že se na území republiky nacházejí neoprávněně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 50 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy