Počasí přeje lyžařům, některé vleky pojedou do půlky dubna

Domácí ČTK Domácí, ČTK
7. 4. 2015 10:36
Ačkoli oficiálně již lyžařská sezona končí a většina středisek již zavřela, někde lze díky novému sněhu lyžovat až do půlky dubna.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Letošní zimní sezonu si lyžaři sněhu příliš neužili, díky dubnovému chladnému počasí ale mohou dohnat, co se dá.

Ačkoli oficiálně již sezona končí a většina středisek již zavřela, někde lze díky novému sněhu lyžovat až do půlky dubna. Prodloužený víkend navíc ukázal, že zájem neupadá, lyžařská střediska byla plná.

Půl metru sněhu

Sezonu si chce protáhnout třeba krkonošský Harrachov nebo Černá Říčka v Desné v Jizerských horách. "V průměru máme stále půl metru sněhu. Velikonoční lyžování bylo úžasné. Počasí se vydařilo, svítilo sluníčko a jezdilo se na prašanu," pochvaloval si provozovatel areálu Martin Lauer.

Na nezájem si přitom areály nemohou stěžovat, například do Harrachova přijely každý velikonoční den 3000 lidí.

SkiResort Černá hora - Pec pak hlásí sedmdesátiprocentní návštěvnost, sjezdovky nechá v provozu do 12. dubna.

Stejně jako v sezoně

Příští víkend bude ještě v provozu také krušnohorský Klínovec. "Díky tomu, že napadlo dalších 40 centimetrů sněhu, je ho nyní na sjezdovkách mezi půl metrem až 100 centimetry," popsal Adam Svačina z Klínovce.

Na božídarském Novaku se sice oficiálně končilo o víkendu, vlekaři však nevylučují, že budou v provozu i následující víkend.

Lyžaři mohou vyrazit také do areálu Červená Voda v Orlických horách, kam za víkend dorazilo podobné množství lidí jako v hlavní sezoně, tedy kolem 5000.

Poslední šance: příští víkend

Téměř tisícovku lidí přilákaly dobré sněhové podmínky každý velikonoční den do šumavského Zadova, který tak chce otevřít i příští víkend.

Návštěvnost si pochvalovali i provozovatelé skiareálů v Jeseníkách. Bude se lyžovat také na Ovčárně, kde leží až dva metry sněhu.

Ani v Beskydech tímto víkendem ještě sezona úplně neskončí, o týden ji prodlouží na Stupavě a v Mezivodí.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy