Žák na Plzeňsku vystříkal třídu neznámou látkou, asi voňavkou. Děti jsou v nemocnici

ČTK ČTK
5. 10. 2018 13:33
Dvě děti odvezly sanitky na vyšetření na urgentní příjem do fakultní nemocnice na Lochotín, dvě na ARO na Bory a šest na dětskou kliniku na Lochotín.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Chotěšov (Plzeňsko) - V základní škole v Chotěšově na Plzeňsku vystříkal žák třídu zatím neurčenou látkou. Deseti z 13 žáků se udělalo špatně a záchranáři je odvezli na vyšetření do plzeňské fakultní nemocnice.

Na místě je speciální laboratoř hasičů. "Žádné z dětí není ohroženo na životě," řekl mluvčí krajských záchranářů Martin Brejcha.

"Došlo k rozptýlení směsi dvou kosmetických přípravků. Zasahuje naše laboratoř z Třemošné, která převzala oba flakonky neznámé látky," řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Analyzují je na místě a provedou detailní průzkum.

"Děti dělaly o přestávce nějaký pokus se čpavkem. A protože to tam smrdělo, tak to vystříkaly nějakou voňavkou. Jestli pak došlo k nějaké reakci, to nevím," řekl ČTK zdroj obeznámený s případem.

Podle pracovnice obecního úřadu se ve škole, kterou spravuje obec, dál učí a bude fungovat v běžném provozu.

Dvě děti odvezly sanitky na vyšetření na urgentní příjem do fakultní nemocnice na Lochotín, dvě na ARO na Bory a šest na dětskou kliniku na Lochotín. "Zbylé tři děti si odvedli domů rodiče," uvedl Brejcha. U školy je pět vozidel záchranky, hasiči i policie.

 

Právě se děje

Další zprávy