Z kombajnu na Plzeňsku vytekla nafta a olej do potoka

ČTK ČTK
20. 8. 2012 10:01
Hasiči posypali místa sorbentem, odborná firma odstraní zbytky látek z vody i z půdy
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Zahrádka - Z kombajnu na Plzeňsku vytekly v neděli večer do potoka desítky litrů nafty a oleje.

Úhyn ryb nebyl hlášený. Hasiči instalovali sorbční stěny, zbytek v pondělí odstraní odborná firma, řekla mluvčí krajských hasičů Blanka Rauscherová.

"Šlo o 130 litrů nafty a zatím nezjištěné množství oleje. Zřejmě při sklizni obilí unikly do Zlatého potoka," dodala. Událost se přihodila ve 20:30 v osadě Hůrky, které jsou částí obce Zahrádka.

Na místě zasahovala jednotka hasičů, která informovala odbor životního prostředí a Českou inspekci životního prostředí. "Co se nestačilo zachytit, bude v pondělí řešit přivolaná odborná firma," uvedla mluvčí hasičů.

Podle šéfa odboru životního prostředí z města Nýřan Petra Hauera se nebezpečné látky do Zlatého potoka nedostaly, ale jen do příležitostného přítoku, který je nyní téměř vyschlý a žádné ryby tam nejsou.

Hasiči posypali místa sorbentem a odborná firma odstraní zbytky látek z vody i z okolní půdy. Nejprve se ale musí z místa odtáhnout kombajn. "Tomu prasklo hydraulické ovládání, takže nacouval do lesa. Pokud nezačne pršet, není nic ohrožené," dodal Hauer.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy