Ve Zbůchu se utrhl roh domu, budovu podepřeli bagrem

20. 7. 2011 10:19
Hasiči evakuovali pět rodin, nikomu se nic nestalo
Dům hasiči podepřeli bagrem
Dům hasiči podepřeli bagrem | Foto: HZS Plzeňského kraje

Zbůch (Plzeňsko) - Ve Zbůchu u Plzně se při zemních pracích utrhl roh třípatrového bytového domu do výšky 2,5 metru.

Hasiči evakuovali pět rodin, nikomu se nic nestalo.

Místo hlídají a čekají na příjezd statika, řekla mluvčí krajských hasičů Alena Marešová. Část domu nyní podle ní podpírá bagr.

"Kolem domu se prováděly výkopy na drenáže a přitom se utrhl ve 2,5 metrech levý roh domu a vznikla tam půlmetrová mezera. Nikomu se nic nestalo," uvedl starosta Jiří Hájek. Podle něj jde o starší soukromý cihlový dům.

"Náhradní ubytování budeme teprve řešit po rozhodnutí statika, který zatím nedorazil," dodal starosta. Podle něj opustili dům všichni nájemníci.

Z předběžných informací hasičů vyplývá, že objekt zřejmě nebude nějakou dobu obyvatelný. "Nešla bych tam bydlet ani za milion," řekla jedna z přihlížejících žen. Rekonstruovaný dům, který má novou střechu i okna, je obehnaný páskou a nikdo do něj nesmí, dodala mluvčí.