reklama
 
 

Prarodiče s vnukem sjeli do rybníka, senior zemřel

11. 10. 2013 23:45
Všichni tři účastníci autonehody byli v kritickém stavu a lékaři je museli oživovat.

Tachov - Dva senioři a jedno dítě, jejich čtrnáctiletý vnuk, skončili v pátek odpoledne v kritickém stavu po nehodě u Tachova, jejich vůz spadl do rybníka. Všechny museli záchranáři oživovat.

Sdělili to policejní mluvčí Ivana Telekešová a mluvčí krajské záchranky Václav Ondra.

"Vůz značky Ford Focus dostal na mokré vozovce smyk a skončil v rybníce," uvedla Telekešová. Starší ženě je 74 let, muži, jenž řídil, 82 let, chlapec je čtrnáctiletý.

Všichni skončili ve Fakultní nemocnice v Plzni. Podle Ondry byla trojice v kritickém stavu a lékaři je museli na místě nehody resuscitovat, což se jim podařilo.

"Osobní auto se převrátilo na střechu do rybníka Kyvadlo. Ve voze zůstaly uvězněny tři osoby. Hasiči skočili do rybníka a pomocí traktoru, který byl na místě události, převrátili auto zpět na kola a přitáhli ke hrázi. Z vozidla vyprostili tři osoby - dvě dospělé osoby a jejich vnouče," popisuje průběh akce HZS Plzeňského kraje.

Muž zemřel, žena s vnukem v kritickém stavu

Vzhledem k tomu, že ve vrtulníku byla jen dvě místa, musel být druhý senior přepraven sanitkou. Podle administrátorky plzeňské nemocnice Jaroslavy Novákové muž zemřel. "Paní s vnukem jsou u nás v kritickém stavu," uvedla.

Podle velícího důstojníka hasičů Jana Hory byl rybník poměrně mělký, ale voda zalila celou kabinu. "Museli jsme nejprve všechny osoby vyprostit, poskytli jsme jim první pomoc. Nikdo z nich nedýchal, byla tam srdeční zástava. Všechny se podařilo oživit," uvedl.

Podle Telekešové zřejmě nebyl řidič pod vlivem alkoholu, ale byla mu odebrána krev. "Příčina nehody je stále v šetření," dodala. Nehoda se stala na silnici vedoucí z Tachova na Halži. 

autor: ČTK | 11. 10. 2013 23:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama