Prarodiče s vnukem sjeli do rybníka, senior zemřel

ČTK ČTK
11. 10. 2013 23:45
Všichni tři účastníci autonehody byli v kritickém stavu a lékaři je museli oživovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Tachov - Dva senioři a jedno dítě, jejich čtrnáctiletý vnuk, skončili v pátek odpoledne v kritickém stavu po nehodě u Tachova, jejich vůz spadl do rybníka. Všechny museli záchranáři oživovat.

Sdělili to policejní mluvčí Ivana Telekešová a mluvčí krajské záchranky Václav Ondra.

"Vůz značky Ford Focus dostal na mokré vozovce smyk a skončil v rybníce," uvedla Telekešová. Starší ženě je 74 let, muži, jenž řídil, 82 let, chlapec je čtrnáctiletý.

Všichni skončili ve Fakultní nemocnice v Plzni. Podle Ondry byla trojice v kritickém stavu a lékaři je museli na místě nehody resuscitovat, což se jim podařilo.

"Osobní auto se převrátilo na střechu do rybníka Kyvadlo. Ve voze zůstaly uvězněny tři osoby. Hasiči skočili do rybníka a pomocí traktoru, který byl na místě události, převrátili auto zpět na kola a přitáhli ke hrázi. Z vozidla vyprostili tři osoby - dvě dospělé osoby a jejich vnouče," popisuje průběh akce HZS Plzeňského kraje.

Muž zemřel, žena s vnukem v kritickém stavu

Vzhledem k tomu, že ve vrtulníku byla jen dvě místa, musel být druhý senior přepraven sanitkou. Podle administrátorky plzeňské nemocnice Jaroslavy Novákové muž zemřel. "Paní s vnukem jsou u nás v kritickém stavu," uvedla.

Podle velícího důstojníka hasičů Jana Hory byl rybník poměrně mělký, ale voda zalila celou kabinu. "Museli jsme nejprve všechny osoby vyprostit, poskytli jsme jim první pomoc. Nikdo z nich nedýchal, byla tam srdeční zástava. Všechny se podařilo oživit," uvedl.

Podle Telekešové zřejmě nebyl řidič pod vlivem alkoholu, ale byla mu odebrána krev. "Příčina nehody je stále v šetření," dodala. Nehoda se stala na silnici vedoucí z Tachova na Halži. 

 

Právě se děje

před 27 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 27 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy