reklama
 
 

Vánoce se blíží. Na Klatovsku začínají výlovy rybníků

22. 9. 2010 16:17
Kvalita ryb je podle rybářů dobrá

Klatovy - Klatovské rybářství zahájí ve čtvrtek podzimní výlovy velkých rybníků v Plzeňském kraji.

Rybáři budou lovit každý den až do poloviny listopadu.

Největší, 106hektarový rybník Kovčín, 2. listopadu, druhý nejrozlehlejší, 68hektarový Hnačov, také na Klatovsku, 21. října.

"Čtyři firemní střediska by měla ve 180 rybnících vylovit stejně jako loni, zhruba 600 tun ryb, z toho 550 tun kaprů," řekl ředitel Václav Voráček. Stejně jako loni plánuje podnik se 450 rybníky letošní produkci 1100 tun ryb, z toho 800 tun kaprů.

Kilo kapra za stovku

Rybáři začnou tento týden s výlovy menších rybníků, zejména kaprů pro německé odběratele, kteří chtějí mladší rybu o váze 1,1 až 1,6 kilogramu. "S největšími rybníky začneme v polovině října, kdy budeme měsíc lovit až tříkilogramové kapry pro vnitřní trh," dodal.

"Zdravotní stav ryb je po několika kontrolních odlovech i podle slov veterinářů perfektní. Horší je to s přírůstky, což zavinilo velmi krátké teplé počasí v červenci a pár dnů v srpnu a dále fakt, že jaro vlastně letos nebylo," uvedl Voráček.

Druhá největší rybářská firma v Česku ale bude mít pro zákazníky na vánoční trh připravené veškeré hmotnostní spektrum ryb v dostatečném množství.

Cena vánočních kaprů, kteří se začnou prodávat od poloviny prosince, by měla podle Voráčka zůstat na loňské úrovni. Loni obchodníci v regionu prodávali živé kapry do 90 až 100 Kč/kg.

Takto vypadal loni výlov Semovického rybníka na Benešovsku:

autoři: Domácí, ČTK | 22. 9. 2010 16:17

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama