reklama
 
 

V Plzni u nádraží se zřítil neobydlený dům, sousední ubytovnu evakuovali

13. 9. 2018 9:58
K události vyjeli hasiči v 01:30, v 06:00 předali místo policii, která věc řeší s majitelem objektu.

Plzeň - V Plzni u hlavního vlakového nádraží se v noci zřítila stěna neobydleného domu. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči spolu s magistrátním odborem krizového řízení evakuovali deset lidí ze sousední ubytovny a jednoho bezdomovce a odvezli je do městské ubytovny na Roudné. Objekt bude muset být zřejmě celý stržen. Místo si převzala policie. Řekl to mluvčí hasičů Petr Poncar.

Ve zbytcích domu objevili hasiči jednoho bezdomovce bez zranění. "Deset lidí ze sousední ubytovny bylo převezeno ve spolupráci s městem do náhradního objektu na Roudnou," řekl mluvčí. Speciálně cvičení psi pro vyhledávání v sutinách, které přivezli pražští strážníci, prohledali trosky domu a nikoho nenašli.

Šlo o dvoupatrový rohový dům na křižovatce ulic Mikulášská a U Trati, na konci mostu Milénia směrem k nádraží. "Dům byl dlouhodobě neobývaný a zanedbaný," uvedl Poncar. Spadla stěna směrem k mostu. "Dům lehl z větší části, zbytek bude muset jít zřejmě celý do demolice," řekl. Statik zatím nařídil stržení zřícených částí.

"Sutiny domu zavalily chodník před ním. Město Plzeň žádá veřejnost, aby pokud možno nevstupovala do těchto míst. Městská hromadná doprava omezena nebyla," uvedla mluvčí radnice Eva Barborková. Město podle ní zajistilo celkem 16 lidem náhradní přechodné bydlení ve svém objektu na Roudné. "Všichni byli zaměstnanci jedné agentury, nyní jednáme s jejími zástupci, aby se o své pracovníky postarali," uvedl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Jiří Karas.

K události vyjeli hasiči v 01:30, v 06:00 předali místo policii, která věc řeší s majitelem objektu.

Zřícený dům je opáskovaný, místo hlídají státní policisté. Řidiči nemohou odbočit ze Slovan, tedy z Mikulášské ulice na most Milénia, po němž se jezdí do městské části Bory.

Zřícená budova v centru Prahy:

V centru Prahy se na stavbě zřítil strop budovy a zavalil lidi | Video: Aktu.cz |  00:32

autor: ČTK | 13. 9. 2018 9:58

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama