V Plzni hořely podzemní garáže, škoda za pět milionů

ČTK ČTK
25. 3. 2013 9:10
Kvůli požáru evakuovali hasiči z domu 30 lidí, nikdo se nezranil
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Pražský hasičský záchranný sbor

Plzeň - Na pět milionů korun odhadli hasiči předběžně škodu, kterou napáchal nedělní večerní požár v podzemních garážích pod obytným domem na plzeňském sídlišti Vinice.

Kvůli požáru evakuovali hasiči z domu 30 lidí, nikdo se nezranil. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé, řekla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

"Tři vozidla zcela shořela. Ostatní hasiči dokázali před ohněm ochránit. Požár se na další vozy nerozšířil především díky jejich rychlému zásahu. Přispěla k tomu i místní znalost jednoho ze zasahujících," uvádí hasiči ve svodce nedělních událostí.

Viditelnost v garážích byla kvůli silnému zakouření nulová. Hasiči se v prostoru dokázali rychle zorientovat pomocí termokamery.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy