V Plzni hořely podzemní garáže, škoda za pět milionů

ČTK ČTK
25. 3. 2013 9:10
Kvůli požáru evakuovali hasiči z domu 30 lidí, nikdo se nezranil
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Pražský hasičský záchranný sbor

Plzeň - Na pět milionů korun odhadli hasiči předběžně škodu, kterou napáchal nedělní večerní požár v podzemních garážích pod obytným domem na plzeňském sídlišti Vinice.

Kvůli požáru evakuovali hasiči z domu 30 lidí, nikdo se nezranil. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé, řekla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

"Tři vozidla zcela shořela. Ostatní hasiči dokázali před ohněm ochránit. Požár se na další vozy nerozšířil především díky jejich rychlému zásahu. Přispěla k tomu i místní znalost jednoho ze zasahujících," uvádí hasiči ve svodce nedělních událostí.

Viditelnost v garážích byla kvůli silnému zakouření nulová. Hasiči se v prostoru dokázali rychle zorientovat pomocí termokamery.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy