V Horažďovicích vykolejil vlak, doprava se obnoví až v úterý

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 12. 2014 15:00
Na hlavní trati Plzeň - České Budějovice, která se využívá i k pokračování na Brno, nebudou jezdit rychlíky ani osobní vlaky minimálně do 15:00.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Horažďovice (Klatovsko) - Ve stanici Horažďovice-předměstí na Klatovsku vykolejil ráno nákladní vlak. Na hlavní trati Plzeň - České Budějovice, která se využívá i k pokračování na Brno, nebudou jezdit rychlíky ani osobní vlaky do úterý. Nikdo nebyl zraněn. Škoda, zejména na kolejích, zřejmě dosáhne milionů korun.

Příčinou byla pravděpodobně závada na vagonu. Vyplynulo to z informací Českých drah, Drážní inspekce a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Ráno dráhy i správce kolejí uváděli termín zprovoznění trati v pondělí kolem 15:00.

"Náhradní autobusová doprava je z Horažďovic-předměstí do Pačejova," řekla mluvčí drah Radka Pistoriusová. Na místě nehody je jeřáb, četa opravářů SŽDC, její vyšetřovatelé i inspektoři Drážní inspekce, kteří hledají místo vykolejení a kontrolují trať. Šlo o nákladní vlak společnosti ČD Cargo.

Sedm rychlíků, osm vlaků

Kolem 09:00 vykolejil 14. vůz vlaku s 21 vagony. Podle Drápala se nehoda stala už před Horažďovicemi ve směru od Plzně a vůz tak mohl poničit i několik kilometrů kolejí. "Místo vykolejení se stále zjišťuje," uvedl. Podle mluvčích Drážní inspekce Martina Drápala a SŽDC Jakuba Ptačinského se bude škoda zřejmě pohybovat v jednotkách milionů korun. Nehodu zřejmě zavinila technická závada na vozidle, konkrétně ukroucený čep na podvozku.

"Škody jsou závažnější, než jsme čekali. Jedna výhybka je zničená, druhá částečně a je poškozeno zhruba 200 metrů kolejí," řekl Ptačinský. Podle něj bude trať zprovozněná během úterý. "A to ještě po jedné koleji, což už ale bude stačit kapacitě dopravy," dodal. Do úplného zprovoznění úseku by tam vlaky projížděly nižší rychlostí.

 

Právě se děje

Další zprávy