Tříletý chlapec z Plzně se v parku poleptal neznámou látkou

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 4. 2014 15:39
Zraněný skončil v popáleninovém centru v Praze. Lehká zranění utrpěly další tři děti ze stejné mateřské školy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Bleskově

Plzeň - Zatím přesně neurčenou chemikálií se v pondělí poleptal tříletý chlapec v plzeňském Borském parku.

Se zraněním byl převezen do popáleninového centra v Praze. Lehká zranění utrpěly další tři děti ze stejné mateřské školy, které byly ošetřeny v Plzni a propuštěny domů, řekla policejní mluvčí Hana Štefflová.

Policie se o případu dozvěděla po 14. hodině, kdy případ na tísňovou linku oznámil lékař Fakultní nemocnice v Plzni. Uvedl, že k nim byl k ošetření přivezen tříletý chlapec, který utrpěl popáleniny hýždě.

Policisté zjistili, že chlapec byl kolem 11:00 s mateřskou školou v Borském parku, kde se dostal do styku s chemikálií, jež byla v malém potůčku a zemině v jeho okolí.

"Kriminalisté zajistili místo činu a odebrali vzorky chemikálie, která bude podrobena znaleckému zkoumání. Okamžitě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání protiprávního jednání proti životu a zdraví. Na místě zasahovali hasiči, kteří místo vyčistili a rovněž chemikálii odeslali ke zkoumání," uvedla Štefflová.

Podle prvotního šetření hasičů šlo o silně zásaditou látku. Zbylou zeminu hasiči neutralizovali.

"Hasiči prověřili nalezené látky, šlo o hydroxid draselný, hydroxid sodný a také stopy toluenu. Nyní dojde k důkladnému prověření celého terénu v lokalitě. Nahlásíme událost inspekci životního prostředí, která by měla provést šetření tohoto místa. Dále budeme komunikovat s městskou i státní policí a inspekcí, aby byla důkladně prověřena celá lokalita i její okolí, případně celý park," uvedl starosta centrálního obvodu Jiří Strobach (ODS).

Podle něj "není nutné zbytečně vyvolávat paniku", v oblasti už jsou nařízeny zvýšené kontroly.

 

Právě se děje

Další zprávy