Tramvajáci v Plzni chtěli stávku, ostatní složky MHD ne

ČTK ČTK
11. 6. 2011 8:17
Jezdily by za nás autobusy a trolejbusy, které nestávkují, a to nemá smysl, říkají
Plzeňští tramvajáci chtěli do stávky, nechtěli však přidělat práci kolegům z autobusů a trolejbusů, kteří stávkovat nebudou
Plzeňští tramvajáci chtěli do stávky, nechtěli však přidělat práci kolegům z autobusů a trolejbusů, kteří stávkovat nebudou | Foto: Martin Netočný

Plzeň - Pravděpodobně jen železnice se v Plzeňském kraji dotkne pondělní stávka odborářů v dopravě proti vládním reformám.

V Plzni bude jezdit městská hromadná doprava, stejně jako v ostatních větších městech kraje, podle jízdních řádů pojedou také linkové autobusy, slíbili zástupci dopravců a odborářů.

Místo stávky jen výstražné vesty

Řidiči ve vozech MHD v Plzni, kteří stávku podporují, pouze oblečou výstražné vesty, řekl Václav Zikmund z Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP).

Podle šéfa základní odborářské organizace Elektrické dráhy Emanuela Veselého řidiči tramvají do stávky jít chtěli. Protože ale nenašli podporu u šoférů trolejbusů a autobusů, nakonec aktivní účast ve stávce tramvajáci také odřekli.

"Nemá cenu, abychom stávkovali, když pak za nás budou jezdit autobusy a trolejbusy, které nestávkují," uvedl Veselý.

Zástupce druhého odborového svazu v PMDP, svazu DOSIA, Jan Kopačka doplnil, že odboráři doporučují řidičům vyjádřit podporu stávce oblečením výstražné vesty. "Pokud by se konala generální stávka, obě odborové organizace by se zúčastnily," dodal.

Linkové autobusy naopak posílí

Největší autobusový dopravce v regionu, společnost ČSAD Autobusy Plzeň, počítá s tím, že v pondělí pojede normálně podle jízdních řádů linkových spojů. Do stávky se nezapojí ani řidiči firmy, kteří jezdí na spojích MHD v Klatovech, Domažlicích, Tachově, Stříbře ani v Přešticích.

"Dokonce se budeme snažit posílit v pondělí nejvíce vytížené spoje z okresních měst, kterými lidé jezdí do práce a z práce do Plzně, tedy ranní spoje do Plzně a odpolední z Plzně," řekl ředitel společnosti Miroslav Hucl.

 

Právě se děje

Další zprávy