reklama
 
 

Strážníci povalili kočárek. Matka je podezřelá z násilí

26. 3. 2013 22:33
V Rokycanech došlo k incidentu mezi strážníky a mladou ženou, že je obvinila z násilí Strkanice matky a policie v Rokycanech se stále řeší

Rokycany - Policie v Rokycanech prověřuje incident z minulého týdne mezi městskými strážníky a jednadvacetiletou ženou.

Při řešení přestupku žena údajně strážníky urážela a pak jednoho z nich napadla. Při následné strkanici mezi ženou a jedním ze strážníků se převrhl kočárek s malým dítětem, který žena držela.

Podle dostupných informací se dítěti nic nestalo. "Ženu policie podezírá z násilí proti úřední osobě a z výtržnictví, jednání strážníka policisté vyšetřují pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby," informovala rokycanská policejní mluvčí Jana Tomková.

Na případ dohlíží rokycanské státní zastupitelství.

Strkanice vyústila převržením kočárku

Strážníci se s ženou vedoucí kočárek dostali do konfliktu při řešení přestupku. Podle videozáznamů, které se z incidentu dostaly na veřejnost, trojice městských policistů ženě vytýkala, že neměla psa na vodítku, jak to nařizuje vyhláška.

Chtěli po ní také doklady. Vznikla hádka, při které žena podle policie nejdříve neslušně hrubými výrazy strážníky urážela a pak jednoho z nich napadla a způsobila mu podlitinu ve tváři.

Při následné strkanici se převrhl kočárek s dítětem.

Rokycanský starosta Vladimír Šmolík řekl, že strážníka, který u převržení kočárku byl, poslal na nucenou týdenní dovolenou.

"Čekáme, jak případ posoudí státní policie," uvedl. Městská policie dala k dispozici několikaminutový videozáznam incidentu z kamery, kterou měl strážník na hrudi. "To, že v tom figurovalo dítě a převrhl se kočárek, je samozřejmě špatně, nemělo se to stát a mrzí mě to. Také ale je pravda, že ta žena neuposlechla výzvy strážníků," dodal starosta.

Tomková řekla, že státní policie nemůže rozhodovat o pracovním poměru strážníka.

autor: ČTK | 26. 3. 2013 22:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama