Strážníci povalili kočárek. Matka je podezřelá z násilí

ČTK ČTK
26. 3. 2013 22:33
V Rokycanech došlo k incidentu mezi strážníky a mladou ženou, že je obvinila z násilí Strkanice matky a policie v Rokycanech se stále řeší

Rokycany - Policie v Rokycanech prověřuje incident z minulého týdne mezi městskými strážníky a jednadvacetiletou ženou.

Při řešení přestupku žena údajně strážníky urážela a pak jednoho z nich napadla. Při následné strkanici mezi ženou a jedním ze strážníků se převrhl kočárek s malým dítětem, který žena držela.

Podle dostupných informací se dítěti nic nestalo. "Ženu policie podezírá z násilí proti úřední osobě a z výtržnictví, jednání strážníka policisté vyšetřují pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby," informovala rokycanská policejní mluvčí Jana Tomková.

Na případ dohlíží rokycanské státní zastupitelství.

Strkanice vyústila převržením kočárku

Strážníci se s ženou vedoucí kočárek dostali do konfliktu při řešení přestupku. Podle videozáznamů, které se z incidentu dostaly na veřejnost, trojice městských policistů ženě vytýkala, že neměla psa na vodítku, jak to nařizuje vyhláška.

Chtěli po ní také doklady. Vznikla hádka, při které žena podle policie nejdříve neslušně hrubými výrazy strážníky urážela a pak jednoho z nich napadla a způsobila mu podlitinu ve tváři.

Při následné strkanici se převrhl kočárek s dítětem.

Rokycanský starosta Vladimír Šmolík řekl, že strážníka, který u převržení kočárku byl, poslal na nucenou týdenní dovolenou.

"Čekáme, jak případ posoudí státní policie," uvedl. Městská policie dala k dispozici několikaminutový videozáznam incidentu z kamery, kterou měl strážník na hrudi. "To, že v tom figurovalo dítě a převrhl se kočárek, je samozřejmě špatně, nemělo se to stát a mrzí mě to. Také ale je pravda, že ta žena neuposlechla výzvy strážníků," dodal starosta.

Tomková řekla, že státní policie nemůže rozhodovat o pracovním poměru strážníka.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 36 minutami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

před 54 minutami

Baseballisté v kvalifikaci o Tokio podruhé prohráli, s Itálií 1:5

Českým baseballistům se výrazně vzdálil přímý postup z evropsko-africké kvalifikace na olympijské hry v Tokiu 2020. V Boloni dnes podlehli domácí Itálii 1:5 a připsali si druhou porážku.

Potřebují teď vyhrát zbylé tři zápasy a doufat ve vyrovnanost ostatních utkání, aby měli teoretickou naději na prvenství v turnaji. Spíše ale ještě můžou bojovat o druhou pozici zajišťující účast v závěrečné jarní kvalifikaci na Tchaj-wanu.

Češi měli stejně jako při středeční prohře s Nizozemskem (1:4) více odpalů než soupeř, ale doběhli jen pro jeden bod. "Hity bohužel nepřišly v situaci, kdy jsme měli běžce ve skórovací pozici, abychom z toho udělali větší drámo. A oni důležitý odpal dali," řekl první metař Petr Čech, který měl tři odpaly ze čtyř startů.

Utkání rozjel Schneider dvoumetovým odpalem a Hejma s Červenkou ho dotlačili k prvnímu bodu zápasu. V dohrávce ale Italové hned srovnali a skóre otočili v dohrávce třetí směny. Nadhazovač Chroust dal metu zdarma, dalšího pálkaře trefil a hráč s čtyřletými zkušenostmi z MLB Colabello odpálil tříbodový homerun.

"Ten homerun byl rozhodující. Podle Radima (Chrousta) měl být strikeaut, ale rozhodčí to nefoukl. Nevymlouváme se na to a v podstatě jeden švih dal Italům pohodu do zbytku zápasu," řekl Petr Minařík, který vystřídal Chrousta v páté směně.

Pětatřicetiletý Minařík sice pátému bodu domácích nezabránil, ale jinak další útok zastavil. "Kdybych to nezvládl, tak by to bylo téměř neřešitelné. Takhle jsme ještě pořád zůstali v zápase a bojovali do poslední chvíle," řekl Minařík.

Na začátku šesté směny měli Češi po dvoumetové trefě Červenky šanci snížit, ale obrana Itálie si se složitou situací poradila dvojautem a zdramatizování nepřipustila. "Byť jsme se v útoku prosazovali, tak jsme to nezvrátili," řekl Minařík.

Zákrok večera předvedl ve středním zadním poli Hejma, který rybičkou chytil míč ze vzduchu a vysloužil si aplaus. Ještě lepší počin mohl poté přidat na pálce, ale při plných metách poslal míč do vzduchu a i poslední česká šance na body padla.

V pátek čeká baseballisty od 14:30 duel s Jihoafrickou republikou. V sobotu narazí na silné Izraelce, kteří mají dvě výhry a evropské šampiony Nizozemce porazili vysoko 8:1. V neděli Češi uzavřou své vystoupení v turnaji proti Španělsku.

Další zprávy