Sedmileté dítě na tříkolce zavinilo nehodu, šetří to policie

Domácí Domácí
28. 7. 2014 14:42
Chlapec na křižovatce v Holýšově nedal přednost osobnímu autu, i když mu to přikazovala dopravní značka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Kunc

Holýšov - Policisté z Domažlic řeší dopravní nehodu, kterou zavinil teprve sedmiletý chlapec na tříkolce. Na křižovatce v Holýšově nedal přednost osobnímu autu, i když mu to přikazovala dopravní značka.

„Při dopravní nehodě utrpěl hoch lehké zranění. Škoda na vozidle Hyundai byla vyčíslena na 500 korun, na tříkolce škoda nevznikla,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová. U řidičky auta dechová zkouška vyloučila požití alkoholu.

„Chlapec je nyní podezřelý, že za jízdy nepoužil ochrannou přilbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a že jako dítě mladší 10 let jel na silnici bez dozoru osoby starší 15 let,“ uvedla Brožová.

Dítě podle ní prokazatelně nehodu zavinilo, a proto s ním je nakládáno jako s viníkem bez ohledu na nízký věk. „Trestní odpovědnost však nesou rodiče,“ dodala s tím, že nyní probíhají výslechy.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Kvůli nejhoršímu suchu za poslední desetiletí se zmenšily Viktoriiny vodopády na hranici Zambie a Zimbabwe oproti normálnímu stavu na pouhý potůček.

Podle agentury Reuters se místní nyní obávají, že pokud změny klimatu povedou k častějším a výraznějším suchům, přijde region o jednu z hlavních turistických atrakcí, kterou ročně navštíví asi milion lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V indické nemocnici podlehla zraněním mladá žena, kterou před dvěma dny přepadla a zapálila skupina útočníků. K soudu vypovídat jako oběť znásilnění.

před 1 hodinou

Česko má před sebou první lyžařský víkend nové sezony

Jako první spustily vleky v pátek skiareály v Branné a v Karlově v Jeseníkách, dnes se rozjedou na Černé hoře u Janských Lázní a v Malé Úpě v Krkonoších, na šumavské Kvildě, beskydském středisku Bílá a ve Stupavě na Uherskohradišťsku. V porovnání s loňským rokem ale většinou zahajují sezonu o něco později. Ostatní areály pokračují v přípravě na sezonu a zasněžují, přírodního sněhu totiž mají minimum.

Na otevření se teprve připravuje i největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. Na dnešek a neděli má sice naplánovaný program SkiOpening, sezonu zahájí ale až v pátek 13. prosince.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bílý dům oznámil, že se nehodlá účastnit řízení v Kongresu, které se týká možné ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa

Trump čelí snaze demokratů zbavit ho funkce kvůli červencovému telefonátu, v němž vyzýval nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby spolupracoval na vyšetřování jeho demokratického politického rivala Joea Bidena. Demokraté to označují za nepřípustné zatahování cizího státu do kampaně před prezidentskými volbami, které Američany čekají příští rok v listopadu.

Právní poradce Bílého domu Pat Cipollone označil vyšetřování prezidenta Trumpa kvůli ukrajinské aféře za "naprosto neopodstatněné" a nespravedlivé. 

Podle stanice CNN by členové právního výboru měli o žalobě hlasovat v týdnu od 9. prosince. Celá Sněmovna reprezentantů by pak mohla o ústavní žalobě rozhodovat v předvánočním týdnu po 16. prosinci. Poté se obžaloba dostane k projednání Senátu, kde však Trumpovi republikáni mají většinu a je krajně nepravděpodobné, že by návrh zbavit prezidenta úřadu podpořili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy