Sedmileté dítě na tříkolce zavinilo nehodu, šetří to policie

Domácí Domácí
28. 7. 2014 14:42
Chlapec na křižovatce v Holýšově nedal přednost osobnímu autu, i když mu to přikazovala dopravní značka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Kunc

Holýšov - Policisté z Domažlic řeší dopravní nehodu, kterou zavinil teprve sedmiletý chlapec na tříkolce. Na křižovatce v Holýšově nedal přednost osobnímu autu, i když mu to přikazovala dopravní značka.

„Při dopravní nehodě utrpěl hoch lehké zranění. Škoda na vozidle Hyundai byla vyčíslena na 500 korun, na tříkolce škoda nevznikla,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová. U řidičky auta dechová zkouška vyloučila požití alkoholu.

„Chlapec je nyní podezřelý, že za jízdy nepoužil ochrannou přilbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a že jako dítě mladší 10 let jel na silnici bez dozoru osoby starší 15 let,“ uvedla Brožová.

Dítě podle ní prokazatelně nehodu zavinilo, a proto s ním je nakládáno jako s viníkem bez ohledu na nízký věk. „Trestní odpovědnost však nesou rodiče,“ dodala s tím, že nyní probíhají výslechy.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy