Rocker Alice Cooper pokřtil v plzeňské zoo nosorožce Marušku

ČTK ČTK
30. 5. 2014 18:10
Alice Cooper, i když se zdržel nejvýš deset minut, je asi největší hvězdou, která za skoro devadesátiletou historii plzeňskou zoo navštívila.
Alice Cooper zahraje na Metalfestu v Plzni na Lochotíně.
Alice Cooper zahraje na Metalfestu v Plzni na Lochotíně. | Foto: Reuters

Plzeň - Téměř čtyřměsíční mládě vzácného nosorožce indického Marušku pokřtil v pátek odpoledne v plzeňské zoologické zahradě americký rockový muzikant Alice Cooper.

Ten je hlavní hvězdou festivalu Metalfest, který se do neděle koná v amfiteátru u zoologické zahrady. Jeho plzeňský koncert je zároveň zahájením asi třítýdenního Cooperova evropského turné.

Cooper přijel do zoologické zahrady s víc než devadesátiminutovým zpožděním. V zázemí pavilonu nosorožců si pohladil svoji kmotřenku. Marušku, i její matku Manjulu podrbal, a nakrmil je jablky a banány.

"Měli jsme pro něj připravený bohatší program - pětimetrového hada kolem krku, hlazení pásovce, ale proběhlo to během několika minut, stihli jsme akorát pokřtít naši Marušku," popsal ředitel zoo Jiří Trávníček. Cooper, i když se zdržel nejvýš deset minut, je podle něj asi největší hvězda, která za skoro devadesátiletou historii zoo navštívila.

Alice Cooper, který ani na návštěvu zoo nevynechal tmavé líčení kolem očí, se zajímal o to, odkud nosorožci jsou i jakým jazykem se s nimi lze domluvit. "Jasně beru ji domů na zahradu, připravte kamion," zareagoval se smíchem rocker, když mu ředitel zoo řekl, že nosorožec je teď "jeho". Zajímal se také hned o to, kolik toho jeho kmotřenka, která během necelých čtyř měsíců několikanásobně zvětšila svoji váhu, za den sežere. Při narození vážila Maruška přes 50 kilogramů, teď má kolem 250 kilogramů, řekl Trávníček, její matka Manjula váží ale až 1800 kilogramů.

Festival se každoročně podílí na chovu nějakého zvířete ze zoo. Letos tak dá na chov Marušky 200 tisíc korun. V předchozích letech se kmotry zvířat ze zoo staly hvězdy Metalfestu - členové kapel Accept, Uriah Heep a Citron.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

Další zprávy