reklama
 
 

Rocker Alice Cooper pokřtil v plzeňské zoo nosorožce Marušku

30. 5. 2014 18:10
Alice Cooper, i když se zdržel nejvýš deset minut, je asi největší hvězdou, která za skoro devadesátiletou historii plzeňskou zoo navštívila.

Plzeň - Téměř čtyřměsíční mládě vzácného nosorožce indického Marušku pokřtil v pátek odpoledne v plzeňské zoologické zahradě americký rockový muzikant Alice Cooper.

Ten je hlavní hvězdou festivalu Metalfest, který se do neděle koná v amfiteátru u zoologické zahrady. Jeho plzeňský koncert je zároveň zahájením asi třítýdenního Cooperova evropského turné.

Cooper přijel do zoologické zahrady s víc než devadesátiminutovým zpožděním. V zázemí pavilonu nosorožců si pohladil svoji kmotřenku. Marušku, i její matku Manjulu podrbal, a nakrmil je jablky a banány.

"Měli jsme pro něj připravený bohatší program - pětimetrového hada kolem krku, hlazení pásovce, ale proběhlo to během několika minut, stihli jsme akorát pokřtít naši Marušku," popsal ředitel zoo Jiří Trávníček. Cooper, i když se zdržel nejvýš deset minut, je podle něj asi největší hvězda, která za skoro devadesátiletou historii zoo navštívila.

Alice Cooper, který ani na návštěvu zoo nevynechal tmavé líčení kolem očí, se zajímal o to, odkud nosorožci jsou i jakým jazykem se s nimi lze domluvit. "Jasně beru ji domů na zahradu, připravte kamion," zareagoval se smíchem rocker, když mu ředitel zoo řekl, že nosorožec je teď "jeho". Zajímal se také hned o to, kolik toho jeho kmotřenka, která během necelých čtyř měsíců několikanásobně zvětšila svoji váhu, za den sežere. Při narození vážila Maruška přes 50 kilogramů, teď má kolem 250 kilogramů, řekl Trávníček, její matka Manjula váží ale až 1800 kilogramů.

Festival se každoročně podílí na chovu nějakého zvířete ze zoo. Letos tak dá na chov Marušky 200 tisíc korun. V předchozích letech se kmotry zvířat ze zoo staly hvězdy Metalfestu - členové kapel Accept, Uriah Heep a Citron.

autor: ČTK | 30. 5. 2014 18:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama